TOPlist

CUKROVÍ NEPEČ.-kuličky apod.

200g mletých piškotů, 200g kokosu, cca 125g másla, cca 1 dl rumu, cca 2 lžíce = asi 1/3 plechovky karamelového nebo vařeného Salka.
Kokos na obalení
---
Z uvedených surovin uděláme hmotu - pokud nejde dobře spojit nebo jsou kuličky sušší a špatně se obalují, přidáme podle chuti kousek másla a trochu rumu. 
Děláme kuličky a obalujeme v kokosu.
Salko koupíme karamelové nebo normální Salko uvaříme na karamel. Pokud někdo neví, jak: Salko dáme v plechovce do studené vody, přivedeme k varu a vaříme mírným varem 2,5 i 3 hodiny-mělo by být pořád ponořené.Pak vypneme, necháme ve vodě vychladnout a teprve otvíráme plechovku.

Žloutková směs: 3 vařené žloutky, 150g másla, 2 lžíce rumu-utřeme a necháme ztuhnout v lednici.
Ořechová směs: 150g moučkového cukru, 150g mletých ořechů, 3 lžíce rumu, 4 lžíce kakaa, 1 bílek nebo 2 lžíce smetany.
+ mleté lískové oříšky na obalení
-----
Ze žloutkové směsi uděláme malé kuličky a necháme na tácu ztuhnout v lednici. Z ořechové hmoty nabíráme kousky, uděláme na dlani kulatou placičku, položíme žloutkovou kuličku a zabalíme a uděláme kuličku (se světlým vnitřkem), Obalujeme v mletých oříškách.
1 Omega, 3 pudinkové kakaové prášky, 6 lžic moučkového cukru, 4 lžíce kakaa, rum podle potřeby , 1 vanilkový cukr, 1 Salko.
+kokos na obalování.
-----
V misce smícháme pudinkové prášky, oba cukry a kakao. Rozpustíme Omegu, odstavíme a přidáme sypkou směs. Pak po zamícháni vrátíme na mírný oheň a pořád mícháme a přiléváme kondenzované mléko. Necháme probublat. Vypneme a dolijeme rum. Necháme uležet v chladnu. Pak z této hmoty uděláme kuličky a obalíme je v kokosu.
120g másla, 340g moučkového cukru, 45g kakaa, 1,5 lžíce jemně mleté kávy, 1 lžíce rumu.
-----
Ze surovin zpracujeme hmotu, uděláme válečky, odkrajujeme stejné kousky a děláme kuličky. Uprostřed vmáčkneme špejli = rozdělíme na zrno.

1 balíček piškotů, 140g másla, 70g moučkového cukru, 100g mletých ořechů, 100g nasekaných rozinek, trochu skořice, asi 4 lžíce rumu, 2 lžíce mleté kávy.
+ čokoládová poleva a mletá káva nebo capuccino v prášku
-----
Rozinky si předem můžeme namočit v rumu. Zpracujeme hmotu a necháme ztuhnout v lednici. Děláme širší válečky, vytvarujeme tvar zrna,  naznačíme uprostřed rýhu a polijeme čokoládou. Lehce poprášíme špetkou kávy nebo capuccina.
1 balíček piškotů - umlít, 150g másla, 150g mletých lískových oříšků, 150g cukru, 1-2 lžíce rumu, 100ml vařené silné kávy.
+ jemně mletá káva na obalení (můžeme smíchat s trochou moučkového cukru -podle chuti)
-----
Uvaříme silnou kávu, přecedíme, odměříme 100ml, rozmícháme v ní cukr a necháme vychladnout.
Všechny suroviny dáme do mísy, kávu postupně přidáváme a uděláme hmotu. Odebíráme stejné kousky, děláme kuličky a obalujeme v jemně mleté kávě. Pokud někomu na kuličkách káva přijde hodně hořká, můžeme na obalení přimíchat do kávy trochu moučkového cukru..
250g másla, 200g moučkového cukru, 250g mletých piškotů, 2 lžíce kakaa, 2 hrsti kokosu, rum.
+ kokos na obalení
-----
Z hmoty děláme kuličky a obalujeme v kokosu.
60g 100% ztuženého tuku (např. Omega), 60g moučkového cukru, 60g mletých piškotů, 1 lžíce kakaa, asi 1 lžíce rumu, 40g kokosu, 1 vejce (místo syrových vajec do nepečeného cukroví dávám Vajahit-podle návodu) .
+ kokos na obalení
-----
Tuk rozehřejeme s cukrem, umícháme kašičku a přimícháme ostatní suroviny. Z hmoty děláme kuličky a obalujeme v kokosu.
200g čokolády na vaření, 150ml smetany ke šlehání, 2 lžíce rumu, 60g moučkového cukru, 300g mletých piškotů, 150g mletých mandlí.
Na obalení: 100g nasekaných vlašských nebo lískových oříšků,1 lžíce moučkového cukru.
-----
Čokoládu se smetanou mícháme ve vodní lázni dokud se nerozpustí. Pak přidáme ostatní, uděláme těsto a dáme na noc do lednice. Ořechy opražíme na sucho na pánvi, pak posypeme cukrem a necháme lehce zkaramelizovat. Z uleželého těsta děláme krátké válečky a obalíme ve zkaramelizovaných oříškách.
250g Omegy, 1 Salko, 2 kakaové pudinkové prášky.
Sekané vlašské ořechy na obalení.
-----
Do horkého rozpuštěného tuku vmícháme všechny přísady a mícháme, až směs zhoustne a vychladne. Necháme ztuhnout v chladu.. Lžičkou nabereme,děláme kuličky a obalíme v oříškách-pozor, je jich potřeba hodně Uchováváme v lednici aby zůstaly tuhé-úplně neztuhnou.
 
100g sušeného mléka, 100g moučkového cukru, 100g 100% ztuženého tuku (např. Omega), 70g kokosu, 2 velké dortové opatky, asi 50ml teplé vody.
+ loupané mandle a kokos na obalení
-----
Oplatky rozdrtíme válečkem nebo rozsekáme v sekáčku apod. Rozpustíme tuk a přidáme ostatní suroviny. Z hmoty děláme kuličky, doprostřed dáme mandli a obalíme v kokosu.
250g ztuženého tuku (např. Omega), 1 slazené kondenzované mléko Salko, 2 vanilkové pudinkové prášky.
+loupané mandle a kokos.
-----
Tuk na mírném ohni rozehřejeme, vmícháme mléko a pudink, převaříme, odstavíme a necháme ztuhnout v lednici. Po ztuhnutí nabíráme lžičkou malé kousky hmoty, dovnitř dáme mandli, vytvarujeme kuličky a obalíme v kokosu.
100g mletých piškotů, 100g čokolády Margot, 25g kokosu, 80g změklého másla, 10g moučkového cukru, 4 lžíce rumu.
+ 100g strouhané čokolády Margot , 2 lžíce kokosu - na obalení (smícháme)
-----
Čokolády margot si najemno nastrouháme.
Ze všech surovin zpracujeme hmotu, děláme kuličky a obalujeme ve směsi čokolády Margot s kokosem.

1 balíček piškotů, 1 balíček kandovaného ovoce, 50g nasekaných rozinek, 1 hrst mletých ořechů, 50g nastrouhané čokolády, 2 lžíce sirupu, rum podle chuti.
+ čokoládová poleva a piškoty na spodky
-----
Z hmoty děláme kuličky, přilepíme na piškot a polijeme čokoládou.
1) 80g másla, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce mléka, 1 lžíce Solamylu, 80 g moučkového cukru
2) 50g mletých ořechů, 100g kandovaného ovoce.
+ kokos na obalení
-----
Máslo, cukr, mléko, Solamyl a kakao zahříváme ve vodní lázni a mícháme, až je hmota hladká a hustá. Necháme vychladnout a zamícháme ořechy a nadrobno nakrájené kandované ovoce. Pokud je hmota řídká-zahustíme mletými ořechy nebo piškoty, pokud se nám zdá moc hustá, přidáme trochu citr. šťávy nebo rumu. Z hmoty děláme kuličky a obalíme v kokosu.
200g koupeného nugátu, 200g marcipánu, 2 lžíce třešňovice (nebo vodky), 125g moučkového cukru, 20g mletých nesolených pistácií.
+ čokoládová poleva a sekané nesolené pistácie na ozdobu
-----
Nugát nakrájíme na malé kostičky,  v dlani uděláme kuličky a dáme ztuhnout do lednice. Z ostatních surovin a marcipánu zpracujeme hmotu, vyválíme nebo děláme v dlani placičky, obalíme nugátovou kuličku, máčíme v čokoládě a zdobíme špetkou pistácií.
1 balíček piškotů, 140g másla, 50g moučkového cukru, 100g mletých ořechů, 100g nasekaných rozinek, špetka skořice, asi 4 lžíce rumu, 4 lžíce kakaa.
+ ořechy nebo loup. mandle a čokoládová poleva
-----
Vše prohněteme a necháme odležet v lednici. Z hmoty děláme kuličky, doprostřed dáme kousek mandle nebo ořechu, necháme na tácu ztuhnout v lednici a máčíme v čokoládě.
3 vařené žloutky, 60g másla, citr. kůra, 180g moučkového cukru, 1 lžíce strouhaných ořechů, trochu rumu.
+ višně naložené v rumu + směs mletých piškotů a ořechů na obalení
-----
Uděláme hmotu, obalíme višně, uděláme kuličku a obalíme v piškotech s ořechy.
125ml vody, 100g rozinek, 120g cukru krupice, 1 krabice sušenek -Esíčka, 100g vlašských ořechů, 100g kandovaného ovoce.
+ čokoládová poleva a nasekané ořechy + želé bonbony (např. JOJO bonpari)
-----
Svaříme vodu s cukrem a vychladlou ji nalijeme na mleté sušenky. Přidáme strouhané ořechy, nadrobno nakrájené rozinky a kand. ovoce a zpracujeme na hmotu, kterou necháme 30 minut odležet. Děláme malé kuličky,  máčíme v čokoládě, spodní část obalíme v oříškách a na vršek přilepíme kousek želé bonbonu.
3 tatranky, 180g másla, 150g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 2 lžíce kakaa, 100g kokosu, trochu rumu.
+ kokos na obalení
-----
Tatranky nastrouháme nebo umeleme, smícháme a prohněteme s ostatním, z hmoty děláme kuličky a obalujeme v kokosu.
150g mletých piškotů, 100g másla, 100g mletých loup. mandlí, 100ml vaječného koňaku.
+ kakao s moučkovým cukrem nebo strouhaná čokoláda na obalení
-----
Z hmoty děláme kuličky a obalujeme v kakau s moučk. cukrem nebo ve strouh. čokoládě
100g slazeného kondenz. mléka (Salko), 100g mletých piškotů, 2 lžičky instantní kávy, 2 lžíce kakaa, 100g másla.
+ kakao nebo kokos na obalení
-----
Kávu rozpustíme ve 3 lžících horké vody, zakapeme piškoty, přidáme nahřáté mléko a kakao a prohněteme. Necháme vychladnout. Nakonec do vychladléko přidáme máslo, prohněteme, lžičkou nabíráme, děláme kuličky a obalujeme v kakau nebo kokosu.
75g másla, 2 žloutky (místo syrových vajec do nepečeného cukroví dávám Vajahit-podle návodu), 2 lžíce moučkového cukru, 250g čokolády, 2 lžíce jemně mleté kávy.
+ kakao na obalení
-----
Máslo, cukr a žloutky utřeme do pěny. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a i s kávou vše smícháme dohladka. Necháme chvíli ztuhnout v lednici, děláme kuličky a obalíme v kakau.
100g kokosu-umlít v mlýnku na mák, 80g kakaa, 250g moučkového cukru, 90g másla, 3-4 lžičky rumu.
Kakao na obalení.
-----
Na vále promícháme kokos, kakao a cukr. Přidáme máslo a rum. Uděláme delší hranolek, dáme ztuhnout do lednice, krájíme na kostky a obalíme v kakau. Pokud je moc hořké, přimícháme ke kakau na obalení trochu moučkového cukru.
150g čokolády na vaření, 100g másla, 100g moučkového cukru, 3 lžíce višňové (nebo rybízové, meruňkové) marmelády, 1-2 lžíce griotky (nebo rumu).
+ nastrouhané loup. mandle na obalení
-----
Jemně nastrouhanou čokoládu utřeme se změklým máslem, přidáme ostatní suroviny, uděláme hmotu a dáme chvíli ztuhnout do lednice. Pak děláme válečky a obalíme v mandlích.
300g hořké čokolády, 250ml šlehačky, 50g másla, 40ml koňaku.
+ moučkový cukr nebo kakao na obalení
-----
Šlehačku přivedeme k varu, odstavíme, rozpustíme v ní nalámanou čokoládu a mícháme. Za stálého míchání přidáme máslo, koňak, až se hmota spojí, necháme při pokojové teplotě vychladnout. Pak přikryjeme potr. folií a necháme ztuhnout v lednici. Vykrajujeme lžičkou, děláme kuličky a obalujeme v moučkovém cukru nebo kakau.
200g cukru písek, 1 lžíce vody, 4 kyselejší jablka, hrst strouhaných loup. mandlí, hrst strouh. ořechů, hrst nadrobno nakrájených rozinek, 1 mandarinka, 2 balíčky kandovaného ovoce.
+ cukr krystal
-----
Cukr, vodu a oloupaná nastrouhaná jablka rozvaříme na kaši. Z mandarinky ostrouháme oranžovou kůru, pak oloupeme, nakrájíme nadrobno a přidáme i s kůrou do kaše. Přimícháme i ostatní suroviny, mícháme a povaříme, až hmota zhoustme. Pokud nemáme kyselejší jablka a hmota nám připadá moc sladká, přidáme trochu citr. šťávy. Necháme vychladnout, děláme kuličky, vršek obalíme v cukru, rozložíme na pečící papír a necháme dobře zaschnout. Ukládáme v papírových košíčkách.
200g loupaných mletých mandlí, 150g moučkového cukru, 150g sušeného mléka, 50g medu, 1 lžíce mandlového likéru.
+ kakao na obalení
-----
Uděláme hmotu, přikryjeme folií a necháme v lednici odležet. Z hmoty děláme kuličky a buď celé nebo jen polovinu obalíme v kakau.
1 balíček mletých piškotů, 300g mrkve, 3 lžíce medu, 4 kyselejší jablka, šálek vody, 1 vanilkový cukr, šťáva z 1 citronu,.
+ kokos nebo strouhané ořechy na obalení
-----
Markev a jablka oloupeme, nastrouháme, dáme s vodou vařit a mícháme, až změknou a zhoustnou. Necháme vychladnout, přidáme ostatní suroviny (pokud je potřeba ještě zahustíme piškoty) a necháme trochu ztuhnout v lednici. Pak děláme kuličky, obalíme v kokosu nebo oříškách a než je uklidíme, necháme ještě na tácu v lednici ztuhnout.
200g jemně strouhané mrkve, 100g moučkového cukru, 200g mletých piškotů, šťáva z 1 pomeranče, šťáva z 1 citronu, rum.
+ cukr krystal na obalení
-----
Z hmoty děláme kuličky a obalíme v cukru.
1
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one