TOPlist

CUKROVÍ PEČENÉ-perníčky apod.

200g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 150g medu, 50g cukru písek, 50g hery, 1 vejce, 100g mletých mandlí.
+ půlky mandlí na ozdobu
-----
Ve vodní lázni umícháme do hladka med, cukr a heru. Necháme trochu zchladnout, pak s ostatními surovinami na vále zpacujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici nejméně do druhého dne odležet. Vyválíme, vykrájíme tvary, dáme na vymazaný nebo pečícím papírem vyložený plech, potřeme rozšlehaným vejcem, ozdobíme půlkou mandle a pečeme v předehřáté troubě na 175°C.
500g hladké mouky, 200g moučkového cukru, 2 lžíce perníkového koření, 4 lžíce rozehřátého medu, 3 vejce, 4x na špičku nože jedlé sody.
-----
Na vále zpracujeme těsto a dáme v mikrot. sáčku do lednice nejméně do druhého dne. Pak vyválíme, vykrájíme tvary a na vymazaném plechu pečeme v předehřáté troubě na 175-180°C.
600g hladké mouky, 250g moučkového cukru, 50g másla nebo hery, 100g medu, 4 vejce, 1 lžička jedlé sody, 1 lžička skořice, špetka tlučeného hřebíčku, špetka tlučeného anýzu, špetka tlučeného nového koření.
Poleva: 1 bílek, 150-200g moučkového cukru, citr. šťáva
-----
V míse promícháme cukr, vejce, koření, rozpuštěné máslo a med. Přidáme 150g mouky s jedlou sodou, dobře promícháme a nakonec zapracujeme na vále zbytek mouky. V mikrotenovém sáčku dáme do lednice odležet- nejméně na 3 dny, ale můžeme ho v lednici nechat i 10 dnů.
Pak necháme chvíli povolit , vyválíme na 3 mm silnou placku, vykrajujeme tvary a pečeme v poředehřáté troubě na 160-170°C. Plech vymažeme olejem a vysypeme hladkou moukou.
Zdobení: suroviny na polevu třeme tak dlouho, až je poleva hladká a lesklá. Dáme do mikroten. sáčku, odstřihneme růžek a kreslíme z malé vzdálenosti-jako když držíme tužku-ne kolmo, jako při zdobení dortu.
200g medu, 100g hery, 300g moučkového cukru, 3 žloutky, 3 celá vejce,
1 kg hladké mouky, 20g jedlé sody, 1 lžička skořice, 1-1,5 lžíce perníkového koření.
-----
Med, heru, cukr, žloutky a vejce šleháme asi 5 minut ve vodní lázni do zhoustnutí a necháme zchladnout.
Přidáme mouku, smíchanou s jedlou sodou, skořici a perníkové koření. Na vále dobře vypracujeme těsto a dáme v mikrot. sáčku nejméně na 2 dny do lednice.
Pak necháme chvlku povolit, vyválíme, vykrájíme tvary, dáme na vymazaný plech, potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v předehřáté troubě na 175°C.
1 kg hladké mouky, 300g moučkového cukru, 200g medu, 100g hery, 1,5 lžičky jedlé sody, 2 lžičky perníkového koření, 5 vajec.
+ čokoládová nebo citronová poleva na ozdobu
-----
Na vál dáme cukr a 750g mouky. Přidáme koření a jedlou sodu. Do důlku dáme med, rozpuštěnou heru a vejce. Vše zpracujeme na těsto a postupně přidáváme ze zbytku mouky tak, aby těsto bylo hladké a nelepilo se. Dáme v mikr. sáčku odležet do lednice, pak vyválíme na 4 mm a vykrajujeme tvary. Potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v předehřáté troubě na 180°C. Zdobíme čokoládovou nebo citronovou polevou.
150g medu, 200g moučkového cukru, 2 celá vejce, 500g hladké mouky, 5g jedlé sody, 1 prášek do perníku, 80g másla  nebo Hery.
-----
Med a tuk rozpustíme a necháme vychladnout. Mezitím si připravíme ostatní ingredience do mísy, přidáme studený rozpuštěný tuk s medem, vypracujeme těsto, zabalíme do potravinářské folie nebo mikrot. sáčku a dáme  nejméně na 24 hodin do lednice odpočinout. Těsto může být připravené i několik dní dopředu, koření se v něm lépe rozleží.
Potom  vyválíme placku asi 3 - 5mm silnou, vykrajujeme tvary a pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem v předehřáté troubě na cca 180°C.
Ke konzumaci jsou asi tak za 14 dní.

Těsto: 100g hery, 2 lžíce medu, 370g cukru, 4 lžíce mléka, 1 vejce,
             2x230g hladké mouky = celkem 460g, 1/2 lžičky jedlé sody, 1 prášek do perníku.
Náplň: 125g másla, 1/2 balíčku mletých piškotů, 1 hrnek uvařené kávy i s logrem, marmeláda, mleté ořechy, rum, vanilkový cukr.
Poleva: pokud slepujeme náplní-čokoládová+mandle nebo ořechy na ozdobu
              pokud nebudeme perníčky slepovat-zdobíme cukrovou polevou: 1 bílek, 150g moučkového cukru, 3 kapky octa.
-----
Heru, med, cukr, mléko a vejce rozpustíme za stálého míchání  ve vodní lázni. Necháme trochu zchladnout a přidáme 230g hladké mouky, jedlou sodu a prášek do perníku. Zamícháme.
Na vál si dáme druhých 230g hladké mouky, přidáme zamíchanou směs a rukama vypracujeme hladké těsto. Necháme odležet v lednici-do druhého dne nebo i dva,tři dny.
Pak vyndáme z lednice, necháme trochu povolit a vyválíme na pomoučeném vále placku silnou asi 1 cm. Vykrajujeme tvary, dáme na vymazaný nebo pečícím papírem vyložený plech a pečeme v předehřáté troubě na asi 180°C.
Vychladlé slepíme nápní, máčíme v čokoládě a zdobíme ořechy nebo plátky mandlí apod. Nebo neslepujeme a zdobíme bílou polevou.

Těsto: 250g hladké mouky, 1/2 prášku do perníku, 1 plná lžička perníkového koření, kůra z 1/2 citronu, 100g tekutého medu, 50g moučkového cukru, 1 vejce.
Náplň: 200g povidel, rozinky, ořechy, sušené ovoce, rum, med.
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v chladu odležet do druhého dne. Z poloviny těsta vyválíme plát, přendáme na vymazaný plech, potřeme náplní, přiklopíme druhým plátem vyváleného těsta a pečeme v předehřáté troubě na 190°C. Ještě teplé krájíme na malé kousky jako cukroví.
Náplň: povidla promícháme s pokrájenými surovinami a podle chuti přidáme rum a med.
750g hladké mouky, 4 vejce, 500g vanilkového cukru (NEBO 450g cukru písek+ 50g vanilkového cukru), citronová kůra, 2-3 lžíce medu, 200g másla, 3 lžíce kakaa. 1/2 lžičky cukrářského amonia, špetka mletého hřebíčku, 1 lžička skořice, 200-300 lískových oříšků.
-----
Oříšky necháme vcelku nebo nahrubo nasekáme.
Vejce, cukr, vanilkový cukr a citr. kůru třeme 10 minut. Pak na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet nejméně do druhého dne. Z těsta pak děláme válečky, položíme na vál a prsty zatáčíme-uděláme tvar vlnících se hadů.
Pečeme na vymazaném nebo pečícím papírem vyloženém plechu na 180-200°C podle trouby. Při pečení se nesmí vysušit.
NECHÁME NEJMÉNĚ 3 TÝDNY ROZLEŽET.
OŘECHOVÁ
Část ořechů nastrouháme, část umeleme. Přidáme nastrouhaný perník nebo mleté piškoty, rybízovou nebo malinovou marmeládu, med, spařené rozinky, kandované ovoce, pomerančovou kůru (nesmí chybět) a rum.

KOKOSOVÁ
Salko (slazené kondenz. mléko), kokos, mleté piškoty, citr. kůra a rum.

KÁVOVÁ
125g másla, 1/2 balíčku mletých piškotů, 1 hrnek uvařené kávy i s logrem, marmeláda, mleté ořechy, rum, vanilkový cukr.

POMERANČOVÁ
1 sáček mletých piškotů, mleté ořechy, kůra a šťáva z 1 pomeranče, 4 lžíce marmelády, asi 8 lžiček vařící vody, asi 2 lžičky rumu.

POLEVA NA PERNÍČKY
140g 2x prosátého moučkového cukru, 1 bílek, 1 lžíce citronové šťávy-citronek z lahvičky (ne vymačkaná z citronu).
-----
vše třeme vařečkou, až poleva zhoustne a je hladká a bílá. Např. na obrázku u perníčků od majky.

POLEVA NA PERNÍČKY-ZDOBENÍ
1 bílek z lednice (hodně vychlazený), 5 hodně plných lžic moučkového cukru, 1 lžička solamylu.
-----
Šleháme 5 minut elektr. šlehačem, až je cestička po metlách. Zdobíme kornoutkem.

POLEVA NA PERNÍČKY-ZDOBENÍ
1 bílek, 150g moučkového cukru, 3 kapky octa
-----
Vše třeme tak dlouho, až je poleva hladká a lesklá. Zdobíme kornoutkem

POLEVA NA PERNÍČKY-ZDOBENÍ
1 bílek, prosátý moučkový cukr-co bílek přijme.
-----
Stále třeme a přidáváme cukr, když je hmota hustá, třeme, až je poleva hladká a lesklá jako těsto. Zdobíme kornoutkem.

CELÁ POLEVA NA PERNÍČKY
200g moučkového cukru, 3-4 lžíce vařící vody, 1 lžička rumu (nebo citr. šťávy, silné kávy apod.)
-----
Vše třeme tak dlouho, až je poleva hladká a lesklá. Potíráme celou plochu-jako čokoládou.
TRIK NA ROZLEŽENÍ PERNÍČKŮ
potřebujeme: rum, pařák, hrnec s poklicí
-----
Pokud jsou perníčky stále tvrdé, dáme na dno hrnce trochu rumu, vložíme do hrnce pařák(na ohřívání knedlíků), na pařák naskládáme perníčky, uzavřeme pokličkou a necháme pár dní rozležet.
Perníčky nasáknou vlhkost i vůni rumu.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one