TOPlist

CUKROVÍ PEČENÉ-tvarované

50g čokolády, 50g rozinek, 50g nesolených arašídů nebo ořechů, 125g másla, 125g cukru, 2 vejce, 250g polohrubé mouky, špetka prášku do pečiva.
+ 50g nasekaných nesolených arašídů nebo ořechů na obalení
-----
Čokoládu, rozinky a arašídy nebo ořechy najemno nasekáme. Máslo s cukrem vyšleháme do pěny, přišleháme vejce a přidáme ostatní suroviny.
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Z těsta děláme kuličky, obalíme v nasekaných oříškách a pečeme na plechu (vyloženém pečícím papírem) v předehřáté troubě na 180°C.
300g másla, 140g moučkového cukru, 4 vejce, 50g kakaa, 140g mletých ořechů, 140g mletých piškotů, 300g hladké mouky.
-----
Máslo utřeme s cukrem do pěny a po jednom přidáváme vejce. Hodně vymícháme, přidáme ostatní a na vymazaný plech stříkáme věnečky a pečeme v předehřáté troubě na 200°C. Tvar věnečků si na plech naznačíme kulatou formičkou namočenou v mouce.
Těsto: 180g hladké mouky, 140g  Hery, 75g moučkového cukru, 2 žloutky, 1 plnější lžíce kakaa.
Náplň: 250g Omegy, 1 Salko, 2 kakaové pudinkové prášky.
+ čokoládová poleva a kandované ovoce
-----
Těsto zpracujeme na vále, dáme do mikrot. sáčku a necháme odpočinout v lednici.
Pak těsto necháme při pokojové teplotě povolit, na pomoučeném vyválíme, vykrájíme kolečka a pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Na kolečka zdobičkou nastříkáme kolečko-věneček z náplně, do otvoru uprostřed dáme kousek kand. ovoce dáme ztuhnout do lednice, pak máčíme v čokoládě (potírám štětcem-klasickým školním na malování) a zdobíme kand. ovocem. Uchováváme v chladnu aby náplň zůstala tuhá.
Náplň: Do horkého rozpuštěného tuku vmícháme pudink, mícháme, pak pomalu za stálého míchání přiléváme Salko a mícháme, až směs zhoustne a zchladne, pak dáme ještě vychladnout a ztuhnout ven do chladna nebo do lednice. Když je skoro tuhá, asi jako hodně hustá kaše, dáme do zdobičky a stříkáme na upečená kolečka.

 
Těsto: 250g másla, 140g moučkového cukru, 3 žloutky, 500g polohrubé mouky, citr. kůra.
+ vejce, sekané ořechy, marmeláda
-----
Máslo, cukr a žloutky ušleháme do husté pěny, přidáme mouku a kůru a zpracujeme těsto. Necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet, pak děláme kuličky, vytlačíme důlek, potřeme rozšlehaným vejcem, namočíme do oříšků a pečeme v předehřáté troubě na 170°C. Vychladlé naplníme marmeládou a pocukrujeme.
Marmeláda: trochu nahřejeme a rozmícháme lžičkou dohladka.
Těsto: 180g hladké mouky, 140g másla, 100g moučkového cukru, 1 žloutek, kůra z 1/2 citronu.
+ bílek, sekané ořechy, marmeláda
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Pak děláme kuličky, vršek namočíme v bílku (trochu rozšleháme vidličkou), namočíme v oříškách, dáme na vymazaný plech, uděláme koncem vařečky důlky a pečeme v předehřáté troubě na 180°C. Vychladlé plníme marmeládou.
Marmeláda: marmeládu trochu v hrnku v mikrovlnce nahřejeme a lžičkou rozmícháme dohladka.
Těsto: 250g hladké mouky, 150g másla, 100g moučkového cukru, 1 žloutek, 2 lžíce citronové šťávy, špetka soli.
Karamel: 100g cukru, 125g šlehačky, 75g tekutého medu, 1/2 lžičky mleté skořice.
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Na vymazaný plech děláme kuličky, koncem vařečky uděláme důlky a pečeme v předehřáté troubě na 180°C. Vychladlé opatrně plníme tekutým karamelem.
Karamel: V menším kastrůlku na mírném ohni rozpustíme cukr a necháme do zlatova zkaramelizovat. Přidáme šlehačku, med a skořici, za stálého míchání přivedeme k varu a mícháme a vaříme asi 5 minut, až se hmota krásně spojí v tekutý karamel.
250g hladké mouky, 100g moučkového cukru, 2 vanilkové cukry, 200g másla, 1 vejce, 2 kakaové pudinkové prášky.
+ barevné sypání na ozdobu
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Z těsta děláme na vymazaný plech lisem na česnek malé hromádky, posypeme špetkou barevného sypání a pečeme v předehřáté troubě na 170°C.

 
900g jablek, 200g cukru, 1,5 hrnku nasekaných ořechů, 1 citron.
-----
Jablka oloupeme a nahrubo nastrouháme. Přidáme cukr, citron a svaříme dohusta, až zkaramelizují a odstavíme. Necháme trochu zchladnout, vmícháme ořechy a na plech vyložený pečícím papírem děláme lžičkou hrudky. V předehřáté troubě na 120°C pečeme-spíš sušíme asi 20-30 minut dohněda.
280g mletých ořechů, 180g moučkového cukru, 1 vejce, 1 vanilkový cukr, citr. kůra.
+ celé lískové oříšky a bílek
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Z těsta děláme malé stejně velké kuličky. Tři přilepíme k sobě, dáme na vymazaný plech, lískový oříšek namočíme v bílku a vtiskneme  doprostřed každého "jetelíčku" . Pečeme v předehřáté troubě na 170°C. Před podáváním pocukrujeme.
180g hladké mouky, 100g Hery, 50g moučkového cukru, 1 vejce.
+ asi 40 lískových oříšků, čokoládová poleva a kokos
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Pak nakrájíme na kousky a do každého zabalíme polovinu lískového oříšku. Protáhneme čumáček=vytvarujeme do podoby ježečků, dáme na vymazaný plech, špejlí uděláme místo očí dírky a pečeme v předehřáté troubě na 170°C. Po vychladnutí potřeme tělíčko čokoládovou polevou, namočíme v kokosu a nakonec uděláme čokoládou oči a čumáček.
120g hladké mouky, 20g kakaa, 1/2 lžíce mleté kávy, 120g másla, 50g moučkového cukru.
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Z těsta děláme  kuličky, dáme na plech vyložený pečícím papírem a každou kuličku vidličkou splácneme na vyšší placičku (jako gnocchi). Potřeme horkou vodou a necháme krátce zaschnout. Pak pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
1 Salko, 250g strouhaného kokosu.
-----
Smícháme, na plech vyložený papírem na pečení (lehce vymažeme omegou) děláme lžičkou hromádky a pečeme v předehřáté troubě na 140°C asi 40 minut. Spodek můžeme máčet v čokoládě.

200g hladké mouky, 200g kokosu, 100g moučkového cukru, 200g Hery, 1 vejce, 1 vanilkový cukr, 1 lžička prášku do pečiva.
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Z těsta děláme kuličky, dáme na plech vyložený papírem na pečení, lehce stlačíme vařečkou nebo vidličkou a pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
50g másla, 125g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 3 kapky rumové tresti, 3 kapky mandlové tresti, 1 vejce, 125g polohrubé mouky, 2 rovné lžičky prášku do pečiva, 1 lžíce mléka, 330g strouhaného kokosu.
+4 bílky a strouhaný kokos na obalení
-----
Máslo ušleháme s cukry do pěny, přidáme tresti a vejce a šleháme. Vmícháme mouku s práškem, mléko a nakonec kokos. Zpracujeme těsto, ukrajujeme kousky, děláme kuličky velké asi jako vlašský ořech, nahoře protáhneme do špičky, dáváme na tác a necháme ztuhnout asi 2 hodiny v lednici. Pak namočíme  v bílku (rozšleháme vidličkou), obalíme v kokosu a pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem v předehřáté troubě na 180°C
Těsto: 300g hladké mouky, 100g mletých vlašských ořechů, 70g moučkového cukru, 200g másla nebo Hery, 1 vejce.
Náplň: kandované ovoce, kousky oříšků, rozinky v rumu, kousky banánku v čokol., kousky želé, zbytek krému od jiného cukroví apod.
+ čokoládová poleva a sekané ořechy
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Pak děláme kuličky, dáme na vymazaný plech, do každé uděláme koncem vařečky důlek a pečeme v předehřáté troubě na 180°C. Vychladlé naplníme různými náplněmi, zalijeme čokoládou a posypeme sekanými oříšky. Tak nikdo nebude vědět, co je v které kuličce za náplň. Stačí z menší dávky. Většinou z tohoto těsta pak dělám ještě jiný druh cukroví - např. obalím lískové oříšky a po upečení obaluji ve vanilk+moučk. cukru apod.
1. těsto: 300g hladké mouky, 200g másla, 100g moučkového cukru, 2 vejce, citr. kůra, 1/2 prášku do pečiva.
2. těsto: 200g hladké mouky, 150g másla, 50g moučkového cukru, 1 vejce, 1 lžíce medu.
Náplň: jakýkoliv krém-co nám zbyl od cukroví, pikantní marmeláda
+ čokoládová poleva a sekané ořechy
-----
1. těsto: suroviny zpracujeme na vále, uděláme těsto a dáme v mikrot. sáčku do lednice odležet. Pak na pomoučeném vále vyválíme asi na 2 mm a vykrájíme kolečka. Dáme na vymazaný nebo pečícím papírem vyložený plech.
2. těsto: změklé máslo, cukr, vejce a med utřeme do pěny, postupně přidáváme mouku a vypracujeme řidší těsto. Dáme ho do sáčku se zdobičkou a na vykrojená kolečka uděláme sáčkem kroužek-věneček (uprostřed bude otvor). Upečeme v předehřáté troubě na 180°C.  Po vychladnutí otvor věnečků naplníme kouskem marmelády a kouskem krému, polijeme čokoládou a ozdobíme sekanými ořechy.
180g másla, 100g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 žloutek, 3 lžíce rumu, 200g polohrubé mouky, 25g kakaa, špetka skořice, 100g mletých lískových oříšků, trochu mléka dle potřeby.
+ bílek na potření a loup. mandle na ozdobu.
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Z těsta děláme malé kuličky, dáme na vymazaný plech, do každé zapíchneme na stojato mandli, potřeme bílkem a pečeme v předehřáté troubě na 160°C.
Těsto: 240g hladké mouky, 160g másla, 80g moučkového cukru, 60g loup. mletých mandlí, 2 žloutky.
Náplň: 100g mandlí, 100g kand. ovoce, 60g kakaa, 100g mletých piškotů, 2-3 žloutky.
-----
Na vále zpracujeme těsto a ihned vyválíme na placku. Potřeme náplní, zavineme roládu a v alobalu dáme na 6-8 hodin ztuhnout do lednice. Pak nakrájíme na plátky a na plechu vyloženém pečícím papírem upečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Náplň: mandle spaříme, sloupneme slupku, nasucho opražíme na teflonové pánvi a vychladlé nastrouháme nebo umeleme. Kandované ovoce nakrájíme nadrobno a vše smícháme.
1 šlehačka, 160g směsi (kandované ovoce, sušené ovoce, rozinky), 160g ořechů, 1/2 vanilkového cukru, 20g hladké mouky.
+ čokoládová poleva
-----
Šlehačku, vanilkový cukr a mouku svaříme za stálého míchání. Odstavíme a vmícháme pokrájené ovoce, rozinky a ořechy. Lžičkou klademe hromádky na vymazaný a vysypaný plech a pečeme v předehřáté troubě na 160-170°C. Po vychladnutí spodní stranu potřeme čokoládou.
120g hladké mouky, 125g Hery, 2 žloutky, 100g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 40g kakaa, špetka citr. kůry a skořice.
+ bílek a marmeláda
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Z těsta děláme kuličky, dáme na vymazaný plech, do každé uděláme obráceným koncem vařečky důlek, potřeme bílkem a pečeme v předehřáté troubě na 170-180°C. Ještě do teplých-plníme do důlků marmeládou.
Marmeláda: marmeládu trochu nahřejeme a lžičkou vymícháme dohladka.
250g hladké mouky, 200g másla, 20g moučkového cukru, 1 žloutek.
+ sáček lískových oříšků, moučkový a vanilkový cukr na obalení
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Pak nakrájíme na kousky a do každého zabalíme lískový oříšek a pečeme na vymazaném plechu v předehřáté troubě na 170-180°C. Trochu necháme zchladnout a ještě teplé obalíme v cukru.
2 vejce, 200g cukru písek, 200g strouhaných ořechů.
-----
Vejce šleháme s cukrem do husté pěny (nejl. elektr. šlehačem) a promícháme s ořechy. Hmotu stříkáme rovnou koncovkou ze sáčku na vymazaný plech-malé hromádky. Pečeme v předehřáté troubě na 140-160°C.
Bílé těsto: 150g hladké mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 75g moučkového cukru, 1 žloutek, 75g másla, 2 lžíce jemně strouhané pomerančové kůry, 1 lžíce pomeranč. likéru.
Tmavé těsto: 150g hladké mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 125g moučkového cukru, 1 žloutek, 75g másla, 2 lžíce kakaa.
Na obalení: 50g moučkového cukru+2 lžíce kokosu-smícháme.
-----
Na vále zpracujeme těsta a necháme každé zvlášť v mikrot. sáčku v lednici odležet. Pak ze světlého těsta uděláme váleček. Z tmavého těsta vyválíme obdélník, trochu navlhčíme a světlý váleček do tmavého těsta zabalíme. Spojíme a uděláme hladký tmavý váleček, ve kterém je světlý prostředek. Obalíme v kokosu s cukrem a dáme ztuhnout do lednice. Pak nakrájíme na 1/2 cm plátky a pečeme na plechu vyloženém pečícím papírem v předehřáté troubě na 175°C.
Pokud chceme, můžeme ještě ozdobit rozehřátou pomerančovou marmeládou nebo proužky čokoládové polevy a pomerančové kůry.
140g hladké mouky, 100g mletých lískových oříšků, 50g moučkového cukru, 100g másla, 1 žloutek.
+ čokoládová poleva a mleté vlašské ořechy na obalení
-----
Z mletých lískových oříšků si dáme trochu stranou a pak je vmícháme do vlašských na obalení.
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku odležet v lednici. Z těsta děláme válečky, nakrájíme na stejné kousky, vytvoříme rohlíčky a pečeme na vymazaném plechu v předehřáté troubě na 180°C. Vychladlé rohlíčky máčíme v čokoládě a obalíme ve vlašských oříškách, do kterých jsme přimíchali trochu lískových.
100g moučkového cukru, 120g kokosu, 250g 100% tuku (např. Omegy)-nastrouhat, 350g polohrubé mouky, 2 žloutky, 2-3 lžíce mléka, 2-3 lžíce rumu.
+ čokoládová poleva
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku odležet v lednici. Z těsta děláme válečky, nakrájíme na stejné kousky, vytvoříme rohlíčky a pečeme na vymazaném plechu v předehřáté troubě na 180°C. Po vychladnutí máčíme konce v čokoládě.
 
120g másla, 180g hladké mouky, 3 žloutky, 20g droždí, 2 lžíce mléka, 40g cukru, špetka soli.
+ bílky na potření a mandlové lupínky na posypání.
-----
Žloutky utřeme s máslem, přidáme ostatní suroviny (neděláme kvásek, droždí dáváme rovnou do těsta) a zpracujeme na vále těsto. Z těsta děláme válečky, vytvarujeme malé rohlíčky, dáme na vymazaný plech a necháme na plechu vykynout. Pak potřeme bílkem, posypeme drcenými mandl. lupínky a pečeme v předehřáté troubě na 150-160°C dorůžova.
350g polohrubé mouky, 120g másla, 100g moučkové cukru, 6 žloutků, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 2 lžíce rumu.
+ žloutek na potření a cukr krystal
-----
Máslo, cukr, žloutky utřeme, přidáme rum a mouku s práškem. Uděláme těsto, pokud potřebujeme, přidáme trochu mléka. Těsto necháme v mikrot. sáčku odležet v lednici, pak děláme válečky, nakrájíme na stejné kousky, potřeme žloutkem, obalíme v krystalovém cukru, vytvarujeme rohlíčky a pečeme v předehřáté troubě na 190-200°C.
250g hladké mouky, 80g rozpuštěného másla, 150g moučkového cukru, 2 vejce, citr. kůra, špetka prášku do pečiva.
+ 100g kokosu na obalení
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku v lednici odležet. Pak z těsta děláme válečky a nakrájíme na stejně dlouhé kousky, obalíme v kokosu, vytvarujeme rohlíčky a pečeme na vymazaném plechu v předehřáté troubě na 170-180°C.
360g hladké mouky, 240g másla nebo Hery, 80g moučkového cukru, citr. kůra.
+ moučkový a vanilkový cukr na obalení
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku odležet v lednici. Z těsta děláme válečky, nakrájíme na stejné kousky, vytvoříme rohlíčky a pečeme na vymazaném plechu v předehřáté troubě na 160-170°C. Teplé obalujeme v cukru.
240g hladké mouky, 160g másla nebo Hery, 50g moučkového cukru, 100g mletých ořechů, 1 žloutek.
+ moučkový a vanilkový cukr na obalení
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme v mikrot. sáčku odležet v lednici. Z těsta děláme válečky, nakrájíme na stejné kousky, vytvoříme rohlíčky a pečeme na vymazaném plechu v předehřáté troubě na 170-180°C. Teplé obalujeme v cukru.
Tento recept peču nejčastěji. Z tohoto množství jsou 3 plechy rohlíčků. Děláme trochu silnější a kratší rohlíčky-po upečení jsou křehké.

1
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one