TOPlist

CUKROVÍ PEČENÉ-z bílků

2 bílky, 210g cukru, 200g čokolády, 140g strouh. oříšků, hrst jemné strouhanky, kůra a šťáva z 1/2 citronu, špetka mletého hřebíčku a skořice.
+ oříšky na ozdobu
-----
Do sněhu z bílků zašleháme cukr, pak chvíli třeme vařečkou a přikapáváme citr. šťávu. Přidáme změklou čokoládu, oříšky, strouhanku a koření s kůrou. Na vymazaný a vysypaný plech děláme lžičkou hromádky, do středu dáme oříšek a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 70-100°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
4 bílky, 3 lžíce cukru písek, 250g sekaných ořechů, 60g rozpuštěné čokolády.
-----
Ušleháme tuhý sníh, přidáme cukr a dál šleháme nad párou, až zhoustne. Pak vmícháme ořechy a čokoládu, na vymazaný plech děláme malé hromádky a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 70-100°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
6 bílků, 400g cukru krystal, 150g nasekaných vlašských ořechů, 150g rozinek, 5-6 rohlíků (čerstvé nebo i z předešlého dne).
-----
Rozinky nakrájíme, rohlíky nakrájíme na drobné kostičky.
Z bílků a cukru ušleháme sníh a lehce vmícháme ořechy, rozinky a nakonec kostičky rohlíků. Na pečící papír děláme lžičkou malé hromádky a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 50-70°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
3 bílky, 100g cukru, 90g kokosu.
-----
Ušleháme bílky, během šlehání přidáme cukr, ušleháme do zhoustnutí a lehce vmícháme kokos.
 Na vymazaný plech děláme lžičkou nebo zdobičkou pusinky. pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 70-100°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
2 bílky, 100g cukru, 100g kokosu
-----
Ušleháme bílky, během šlehání přidáme cukr, ušleháme do zhoustnutí a lehce vmícháme kokos.
 Na vymazaný plech děláme lžičkou nebo zdobičkou pusinky. pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 70-100°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
150g moučkového cukru, 3 bílky, špetka soli, několik kapek citr. šťávy, 150g kokosu, 3 lžíce jemné strouhanky.
-----
Ve vodní lázni šlehačem šleháme bílky, sůl a citr. šťávu. Za stálého šlehání přidáváme po lžičkách cukr. Do hustého a teplého sněhu zamícháme kokos se strouhankou. Na vymazaný plech děláme lžičkou nebo zdobičkou pusinky. pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 70-100°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
3 bílky, 210g cukru písek, 120g strouh. kokosu.
+ čokoládová poleva
-----
Z bílků ušleháme sníh, po částech zašleháme cukr a došleháme ve vodní lázni, až je hmota hladká a lesklá. Odstavíme a šleháme do zchladnutí. Lehce vmícháme kokos a ozdobnou zdobičkou na pečící papír stříkáme tyčky-válečky.
Na teplém místě necháme zaschnout a pak pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na cca 100-110°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku. Konce máčíme v čokoládě.

Těsto: 100g moučkového cukru, 70g loup. mletých mandlí, 3 bílky, 3 vrchovaté lžíce hladké mouky.
Náplň: jakýkoliv krém.
-----
Těsto rozetřeme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech a pečeme dorůžova -předehřátá troubě na 180°C. Ještě horké nakrájíme na obdélníky a hned stočíme přes vařečku do trubičky. Vychladlé plníme krémem.
80g strouhaných lískových oříšků, 3 bílky, 280g cukru písek, špetka citr. kůry.
-----
Ušleháme tuhý sníh a lehce vmícháme ostatní suroviny=cukr,oříšky a citr. kůru. Zdobícím sáčkem na vymazaný plech nastříkáme tvary a pečeme v předehřáté troubě 70-100°C podle trouby.
150g moučkového cukru, 3 bílky, špetka soli, 150g mletých oříšků, několik kapek citr. šťávy.
+ ořechy na ozdobu
-----
Šlehačem šleháme ve vodní lázni bílky, sůl a citr. šťávu. Za stálého šlehání přidáváme po lžičkách cukr. Do hustého teplého sněhu zamícháme oříšky. Na vymazaný plech lžičkou nebo zdobícím sáčkem s velkou trubičkou děláme pusinky. Ozdobíme kouskem ořechu a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 70-100°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
Sněhové těsto: 200g mletých ořechů, 200g moučkového cukru, 3 bílky.
Náplň: 50g másla, rum, cukr podle chuti, 150g-šmudlův mls nebo jiné kakaové cereálie, kakao.
+ čokoládová poleva
-----
Z bílků ušleháme sníh, šleháme a postupně přidáváme cukr a pak lehce vmícháme ořechy. Na vymazaný nebo pečícím papírem vyložený plech děláme lžičkou ploché kopečky a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na cca 100-120°C podle trouby (moje trouba 120°C, 75 minut). Vychladlé slepíme náplní a pocákáme čokoládou.
Náplň: umletý šmudlův mls pokropíme rumem a smícháme s utřeným máslem. Podle chuti přidáme cukr a kakao.

Na obrázku-neměla jsem doma cereálie, tak jsem slepovala hořkým kakaovým krémem (máslo, kakao, rum, trošku cukru)

2 bílky, 150g moučkového cukru, 150g mletých ořechů, 1 lžička kakaa, cukr, máslo+mouka na formičky
+ čokoládová poleva
-----
Bílky utřeme s cukrem do husté pěny a přidáme ořechy. Rozdělíme na 2 díly, do jednoho vmícháme kakao. MĚLKÉ formičky vymažeme máslem a vysypeme moukou. Lžičkou nabíráme těsto, obalíme v cukru a dáme do formičky-část tmavé a část světlé hmoty. Uhladíme a pečeme v předehřáté troubě na 80°C. Vlažné vyklopíme, po vychladnutí můžeme zdobit čokoládou.
4 bílky, 280g cukru, 140g mletých ořechů, 2 velmi nadrobno nakrájené rohlíky, hrst kokosu, 1 lžíce kakaa.
-----
Ušleháme sníh z bílků a zašleháme do něj polovinu cukru. Pak postupně po částech lehce vmícháme ostatní suroviny a zbytek cukru. Lžičkou děláme na pečící papír malé hromádky a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 50-70°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
3 bílky, 175g moučkového cukru, pár kapek citronové šťávy.
+ pečící papír na plech
-----
Z bílků ušleháme tuhý sníh, po kapkách zašleháme citron. šťávu a pak po lžících zašleháme cukr - až máme hladký lesklý sníh.
Na plech stříkáme tvary a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na cca 85-100°C asi 70-80 minut, až je sněhové pečivo po rozlomení suché.
Můžeme zdobit čokoládovou polevou.

4 bílky, 250g cukru.
-----
Bílky šleháme el. šlehačem na hustý sníh. Potom šleháme a po lžičkách přidáváme cukr, až je hmota hustá a lesklá. Na pečící papír stříkáme pusinky a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 70-100°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
150g sekaných mandlí nebo oříšků, 4 bílky, 210g cukru písek.
-----
Na pánvi opražíme mandle a necháme vychladnout.
Ušleháme tuhý sníh, do kterého zašleháme 100g cukru. Zbytek cukru lehce vmícháme vařečkou. Lžičkou z hmoty vykrajujeme kousky, rychle obalíme v mandlích, tvoříme malé rohlíčky a klademe na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 50-70°C podle trouby. Jeden zkusíme, zda je i uvnitř upečený. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku.
300-350g moučkového cukru, 3 bílky, 1 lžička citr. šťávy.
+ čokoládová poleva
-----
Ušleháme sníh z bílků, postupně přidáváme cukr a nakonec citr. šťávu. Hladkou zdobičkou stříkáme na pečící papír tyčinky-sirky a pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 50-70°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku. Vychladlé tyčiny namáčime jedním koncem v čokoládě=hlavičky sirek.
1,5 hrnku cukru písek, 1 vanilkový cukr, 4 bílky.
+ krém na slepení
-----
Ušleháme tuhý sníh, postupně zašleháme oba cukry a lžičkou na vymazaný plech děláme placičky. Pečeme (spíš sušíme) v předehřáté troubě na 50-70°C podle trouby. Jednu zkusíme, zda je i uvnitř upečená. Troubu necháme během pečení pootevřenou-dáme do dvířek např. vařečku. Vychladlé slepujeme hořkým čokoládovým nebo kakaovým krémem.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one