TOPlist

DOMÁCÍ PEKÁRNA-sladká jídla

1 vejce, 80g rozpuštěné Hery, špetka soli, 400ml vlažného mléka, 660g polohrubé mouky, 80g cukru, 2 malé odměrky sušeného droždí (odměrka k pekárně).
Krém: 0,75 l mléka, 1  vanilkový pudink, cukr podle chuti, rum
-----
Do nádoby pekárny dáme suroviny v pořadí, jak jsou napsány a spustíme program těsto. Po ukončení programu vyklopíme těsto na pomoučený vál, uděláme cca 20 válečků.
Olejem vymažeme plech, válečky skládáme na plech a mezi potíráme olejem, aby se neslepily, pak je napříč "překrájíme" buď obracečkou namočenou v oleji, nebo třeba kolečkem na pizzu. Chvilku necháme nakynout a pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Krém: klasicky uvaříme řidší pudink a můžeme ochutit troškou rumu.220ml vlažného mléka, 50g rozpuštěného rostlinného másla nebo Hery, špetka soli, 1 vejce, 500g polohrubé mouky, 2 lžíce cukru, 1,5 malé odměrky sušeného droždí.
-----
Suroviny dáme do nádoby pekárny v pořadí, jak jsou napsány a spustíme program Těsto.
Po skončení programu těsto vyklopíme na pomoučený vál, rozdělíme na kousky a naplníme ovocem. Dobře uzavřeme, zakulatíme a necháme pod utěrkou 20 minut kynout.
Knedlíky vkládáme do vroucí osolené vody a vaříme  cca 12 minut, v polovině vaření otočíme. Vyndaváme a hned špejlí několikrát propíchneme, aby vyšla pára a nesrazily se.
Doba varu záleží na velikosti knedlíků - z tohoto množství bylo 25 knedlíků a vařila jsem 12 minut.
Jahodové - jak to mají u nás rádi: moučkový cukr + rozpuštěné máslo + tvaroh smíchaný se zakysanou + rozmačkané jahody200 g vlažného mléka, 1 vejce, 1 lžička soli, 60 g rozpuštěného másla, 550 g polohrubé mouky, 65 g cukru, citronová kůra z 1 citronu, 3/4 malé odměrky sušeného droždí (odměrka k pekárně).
+olej na smažení
-----
Ingredience vložíme v uvedeném pořadí do pekárny a zapneme program Těsto.
Po ukončení programu z těsta vyválíme plát silný cca 1,5 cm. Sklenicí vykrajujeme kolečka - vdolky, které pokládáme na pomouč. vál a necháme znova pod utěrkou nakynout. Do nakynutých uděláme uprostřed prsty důlek a důlkem klademe do rozpáleného oleje, pak obrátíme a smažíme pěkně do zlatova. Usmažené vdolky vyndaváme na papírovou utěrku, do důlku dáme marmeládu nebo povidla, sypeme tvarohem, můžeme dozdobit také šlehačkou - nebo jen  s moučkovým nebo skořicovým cukrem.

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one