TOPlist

DOMÁCÍ PEKÁRNA-sladké kousky

250ml vlažného mléka, 125g másla, špetka soli, 1 vejce, 500g polohrubé mouky, 100g cukru, 1,5 malé odměrky sušeného droždí (odměrka k pekárně).
Náplň: 2 tvarohy, cukr podle chuti, 1 žloutek (bílek si schováme), 1 lžička vanilkového pudinkového prášku, rozinky.
NEBO maková, povidla, marmeláda-smíchaná také s pudinkovým práškem (na 2 lžíce marmelády asi 1 lžička pudinkového prášku)
-----
Máslo jsem dala ohřát společně s mlékem a když bylo mléko vlažné, nalila jsem do pekárny i s máslem (nebylo úplně rozpuštěné).

Do nádoby pekárny dáme suroviny v pořadí, jak jsou napsány a zapneme program Těsto.
Po skončení programu vyklopíme těsto na pomoučený vál, rozdělíme na 2 díly, vyválíme plát a rozdělíme na obdélníky.
Bílek si rozšleháme vidličkou se lžičkou vody.
Na každý obdélník dáme náplň, mašlovačkou potřeme okraje bílkem, těsto přehneme, prsty přitlačíme-spojíme k sobě a po delší spojené straně nastříháme nůžkami.
Dáváme na plech vyložený papírem na pečení a necháme pod utěrkou kynout asi 30 minut-mezitím si zapneme troubu na 180°C.
Pak potřeme rozšlehaným bílkem a v předehřáté troubě upečeme.
Náplň: Do mísy dáme tvarohy, osladíme podle chuti, pak přidáme pudinkový prášek, žloutek (bílek si schováme na spojení a potření), rozinky a zamícháme.

Těsto: 1 vejce, 125g teplé rozpuštěné Hery, 200ml kefíru, špetka soli, 500g polohrubé mouky, 3 lžíce cukru, 1,5 malé odměrky sušeného droždí (odměrka k pekárně).
Náplň: marmeláda, 2 tvarohy ve vaničce, cukr podle chuti, ovoce
Drobenka: cca - 30g másla, 75g hrubé mouky, 35g cukru krupice - vše v míse promneme prsty, až se spojí.
-----
Suroviny dáme do nádoby pekárny v pořadí, jak jsou napsány. a zapneme program Těsto.
Po skončení programu těsto vyklopíme na pomoučený vál a rozdělíme na stejné kousky po 60g. Z každého kousku uděláme bochánek a dáváme na vymazaný plech (nebo vyložíme papírem na pečení) kousek od sebe.
Na plechu do bochánků uděláme důlek (např. dnem hrnku, namočeným v mouce) a necháme chvilku pod utěrkou kynout.
Mezitím si zapneme troubu na 180°C, uděláme drobenku a rozmícháme tvaroh s cukrem (sladíme podle toho, jak máme kyselé ovoce.
Do koláčků uděláme znovu důlek, dáme lžičku marmelády, uzavřeme jí tvarohem, v tvarohu uděláme uprostřed důlek, vložíme ovoce a posypeme drobenkou. Chvilku necháme na plechu nakynout a v předehřáté troubě pečeme dozlatova.

2 žloutky, 125g změklého másla nebo Hery, špetka soli, 250ml vlažného mléka, 660g polohrubé mouky, citronová kůra, 150g cukru, 1,5 malé odměrky droždí (odměrka k pekárně).
+ vejce na potření a mák na posypání
-----
Do nádoby pekárny dáme suroviny v pořadí, jak jsou napsány a spustíme program Těsto.
Po skončení programu těsto vyklopíme na pomoučený vál, rozdělíme na stejné kousky, děláme houstičky a dáváme na plech (vyložený papírem na pečení). Přikryjeme utěrkou a necháme na plechu asi 30 minut kynout.
Mezitím si předehřejeme troubu na 180°C.
Houstičky potřeme rozšlehaným vejcem (se lžící mléka), posypeme mákem a upečeme v předehřáté troubě.

250ml vlažného mléka, 50g změklého másla nebo Hery, 2 žloutky, špetka soli, 2 lžíce rumu, 500g polohrubé mouky, 70g cukru a 1,5 malé odměrky sušeného droždí (odměrka k pekárně).
+ mouka na vál a moučkový cukr na posypání
-----
Do nádoby domácí pekárny dáme suroviny v pořadí, jak jsou napsány a spustíme program Těsto.
Po skončení programu těsto vyndáme na pomoučený vál, rozdělíme na stejné kousky, z každého uděláme váleček a smotáme do copánku, Smažíme ve friťáku (na 160°C) nebo ve vyšší vrstvě oleje v kastrolu. Vyndáváme na papírovou utěrku nebo ubrousek, aby se vysál přebytečný tuk. Vychladlé pocukrujeme.

špetka soli, 1 vejce, 125 ml vlažného mléka, 250 g změklé Hery, 250 g hladké mouky, 250 g polohrubé mouky, 1 kostka čerstvého nebo 3,5 malé odměrky sušeného droždí (odměrka k pekárně).
náplň: nutella, povidla, marmeláda, náplň ořechová, tvarohová, maková nebo cokoliv jiného
-----
Suroviny dáme do pekárny v pořadí, jak jsou napsány, spustíme program těsto a po druhém hnětení ( před kynutím) vyndáme na vál.
Hned rozdělíme na 5 bochánků, z každého vyválíme kulatu placku, rozdělíme na 8 trojúhelníků, na každý dáme náplň a stočíme na rohlíček. Dáme na plech vyložený papírem na pečení, necháme kynout pod utěrkou 35 minut, potřeme vejcem s trochou mléka a cukru a upečeme v předehřáté troubě na 180°C.

na obrázku část plněná povidly, část nutellou a část tvarohovou náplní s rozinkami
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one