TOPlist

GRILOVÁNÍ-maso vepřové

750g krkovice, 1/2 l šlehačky, 1/4 l piva, 2-3 cibule, sůl, pepř.
-----
Maso nakrájíme na silnější plátky, osolíme opepříme, skládáme do mísy a prokládáme drobně nakrájenou cibulí. Pak zalijeme šlehačkou s pivem a necháme do druhého dne uležet v lednici. Grilujeme asi 20 minut a během grilování otáčíme a potíráme šťávou.
8 plátků krkovice
Marináda: 2 lžíce tatarky, 2 lžíce bílého jogurtu, 2 lžíce kečupu, 1 lžíce plnotučné hořčice, 1 lžíce kremžské hořčice, 4 lžíce oleje, 1-2 stroužky prolisovaného česneku, 2 lžíce grilovacího koření, sůl (dala jsem 1/2 lžičky, ale záleží, jak je slané grilovací koření), větší špetka pepře a chilli - vše smícháme
-----
Plátky masa naklepeme. Dno nádoby (ve které budeme ukládat maso do lednice) potřeme marinádou, položíme vrstvu masa, lžící potřeme marinádou, dáme další vrstvu masa...opakujeme a nahoře je marináda. Uzavřeme a necháme do druhého dne rozležet v lednici.

8 plátků vepřové krkovičky
Marináda: 3 lžíce medu (vytřeme až poslední lžíci), 3 lžíce kremžské hořčice, 7 lžic sojové omáčky, 18 lžic oleje, 1 prolisovaný stroužek česneku, chilli, pepř, sůl podle chuti - dala jsem od každého necelou polovinu lžičky.
-----
Maso naklepeme z obou stran potřeme marinádou a naskládáme do mísy. Uzavřeme a necháme do druhého dne v lednici proležet - ale stačí si naložit na večerní grilování i ráno. Pokud si vzpomeneme, mísou občas zatřepeme, aby marináda byla stejnoměrně na celém mase.

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one