TOPlist

MASO HOVĚZÍ-omáčky,šťávy

asi 1,20kg hovězího masa předního (nejlépe kližky), dávám přibližně 2:1 cibule = asi 600g cibule, olej nebo sádlo, sůl, 2 kostičky masoxu, 3 lžíce grilovacího koření, 4 lžíce sladké papriky, 2 lžičky koření-gulášová směs, 3 stroužky prolisovaného česneku, 1 lžička drceného kmínu, hladká mouka, celkem asi 2 l vody.
-----
Maso nakrájíme na kostky. Na oleji nebo sádle orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme maso a za občasného zamíchání maso na cibuli orestujeme-nejlépe pod pokličkou. Pustí šťávu. Pak přidáme grilovací koření, gulášovou směs a sladkou papriku a krátce osmahneme s masem, promícháme a hned trochu podlijeme vodou, aby paprika nezhořkla. Přidáme masox, kmín, česnek a vody tolik, aby se maso dusilo a bylo jen lehce ponořené. Během dušení masa vodu průběžně doléváme. Když je maso měkké, dolijeme vařící vodu, přivedeme k varu -  a zahustíme moukou rozkvedlanou ve studené vodě- podle toho, jak chceme guláš hustý, povaříme a dochutíme.
Příloha: chléb, houskové knedlíky, těstoviny....

Na obrázku s houskovými knedlíky z domácí pekárny

400g hovězího masa, 4 cibule, sádlo nebo olej, 200g klobásy, 200g brambory, masox nebo bujón, 1 lžíce polohrubé mouky, 1 lžíce rajčatového protlaku, 2 lžíce sladké papriky, majoránka, sůl, pepř.
-----
Na sádle nebo oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme na kostky nakrájené maso, orestujeme, až se maso zatáhne (zšedne) a pustí šťávu, pak vmícháme papriku a podlijeme vodou. Přidáme sůl, pepř, masox a dusíme do poloměkka. Přidáme na kolečka nakrájenou klobásu, na kostičky nakrájené oloupané brambory, rajčatový protlak a dusíme doměkka. Zahustíme moukou, přidáme špetku majoránky, chvíli povaříme, dochutíme a odstavíme.
Podáváme s chlebem nebo pečivem.
1 kg hovězího předního masa (nejlépe kližky), 1/2 kg cibule, 3 papriky, 1 chilli paprička, 2-3 rajčata, 2 stroužky česneku, 2 lžíce hladké mouky, 2 lžíce mleté papriky, 1 lžička chilli koření, sůl, sádlo nebo olej.
-----
Na sádle orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme na kostky nakrájené maso a opékáme, až maso zšedne a pustí šťávu. Pak přidáme nadrobno nasekanou chilli papričku, sladkou papriku a chilli koření, sůl, promíchneme a podlijeme trochu vodou - tak aby maso bylo lehce ponořené a dusilo se.
Když je maso skoro měkké, přidáme prolisovaný česnek,  nakrájená rajčata na kostičky a papriky na nudličky. Když je maso měkké, guláš zahustíme moukou rozmíchanou ve vodě, chvíli povaříme, dochutíme a odstavíme.
Podáváme s chlebem a na talíři posypeme tenkými kolečky cibule.
350g zadního hovězího masa, 350g vepřové plece, 2 velké cibule, 2 stroužky česneku, masox, 2 lžíce rajčatového protlaku, 1 feferonka, 150g debrecínských párků, 1-2 lžíce hladké mouky, olej nebo sádlo, 2 lžíce sladké papriky, špetka majoránky, 1/2 lžičky kmínu, pepř, sůl.
-----
Obě masa nakrájíme na menší kostky. Na oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme maso a restujeme, až zšedne a pustí šťávu. Zaprášíme sladkou paprikou, promíchneme a podlijeme vodou tak, aby maso bylo lehce ponořené a dusilo se. Přidáme protlak, masox, nasekanou feferonku,  prolisovaný česnek, koření a dusíme doměkka. Dolijeme vařící vodou na požadované množství, přidáme na kolečka nakrájené párky, zahustíme moukou rozmíchanou ve vodě, dochutíme, chvíli povaříme a odstavíme.
Příloha: brambory, těstoviny, houskové nebo bramborové knedlíky,chléb,,,,
750g předního hovězího masa nebo kližky, olej, 2 velké cibule, 2 lžíce mleté papriky, sůl, pepř, kmín, 2 stroužky česneku, 2 lžíce rajčatového protlaku, majoránka, hladká mouka, 150g žampionů+kousek másla, 250g jemných párků, 250g sterilovaného paprikového salátu.
-----
Žampiony oloupeme, nakrájíme na plátky a podusíme na kousku másla.
Na oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme maso nakrájené na kostky, osmahneme, posypeme paprikou, krátce orestujeme, aby paprika nezhořkla a zalijeme trochu vodou. Přidáme sůl, pepř, kmín, prolisovaný česnek, protlak, majoránku a dusíme doměkka. Necháme vodu úplně vysmahnout, zaprášíme moukou, krátce orestujeme a znovu podlijeme vodou. Přidáme žampiony, na kolečka nakrájené párky a překrájený okapaný paprikový salát. Krátce povaříme a podáváme.
Příloha: houskový knedlík
1/2kg zadního hovězího, 2 cibule, 1 papriková klobása, brambory, olej, sůl, pepř, sladká paprika, česnek, 1 černé pivo, hladká mouka.
-----
Na oleji zpěníme cibuli, přidáme nakrájené maso, orestujeme, osolíme, opepříme, posypeme sladkou paprikou a zalijeme pivem. Pokud je potřeba, během dušení přilijeme trochu vody. Když je maso skoro měkké, přidáme klobásu na kolečka, česnek a zahustíme nastrouhanými bramborami.
Příloha: chleba, knedlíky
500g hovězího předního masa, 30g slaniny, 2 cibule, 1 čerstvá paprika, 2 rajčata, 2 stroužky česneku, 2-3 lžíce kečupu, 100ml piva, 2 lžíce hladké mouky, sádlo nebo olej, gulášová paprika, sůl, pepř.
-----
Na trošce sádla nebo oleje orestujeme nadrobno nakrájenou slaninu a cibuli. Pak přidáme na kostky nakrájené maso a orestujeme, až maso zšedne a pustí šťávu. Zaprášíme gulášovou paprikou, promíchneme, zalijeme asi 1 l vody, přidáme prolisovaný česnek, nadrobno nakrájená rajčata a na nudličky nakrájenou papriku (oboje se stejně rozvaří - je to pro chuť omáčky), osolíme a opepříme.
Dusíme doměkka, když je maso měkké, zahustíme moukou rozmíchanou ve vodě, přidáme kečup, pivo, dochutíme a chvilku povaříme.
Příloha: houskové knedlíky, noky nebo chléb
800g hovězího předního masa (nejlépe kližky), 2 velké cibule (250g), 3 nožičky klobásy (300g), 600g syrových oloupaných brambor, 1 sklenice zavařeného leča nebo asi 4 papriky a 3 rajčata, asi 3-4 lžíce hladké mouky, 3 lžíce sladké papriky, 1 lžíce gulášového koření, sůl, olej.
-----
Na oleji orestujeme nakrájenou cibuli, přidáme na kostky nakrájené maso a pod pokličkou restujeme, občas zamícháme - až maso zšedne a pustí šťávu.
Pak přidáme sladkou papriku a gulášové koření, promíchneme a podlijeme asi 1/2 l vody. Promícháme, osolíme a dusíme za občasného míchání a podlití, až je maso skoro měkké. Přidáme na kostky nakrájené brambory, na půlkolečka nakrájenou klobásu a pokud nedáváme hotové lečo, přidáme i nakrájené papriky a rajčata a dusíme, až je maso měkké.
Pak přimícháme lečo (pokud už jsme nedávali papriky a rajčata) a zahustíme hladkou moukou rozmíchanou ve vodě. Chvíli povaříme, dochutíme a odstavíme. Mouky dáme tolik,  jak chceme hustý hrnec mít a kolik jsme přidávali během dušení vody - já měla domácí lečo a během dušení jsem dala celkem asi 2 l vody.
Příloha: chléb
Z tohoto množství je asi 6-7 porcí.

500g zadního hovězího masa (z kýty), 1 debrecínský párek, 1 cibule, 2 dl zakysané smetany, 1-2 lžíce hladké mouky, olej, sůl, pepř, sladká paprika.
-----
Do omytého špalíčku masa uděláme po vláknu otvory a vtlačíme do nich párek (já si párek nechávám chvíli v mrazáku ztuhnout). Maso osolíme, opepříme, vložíme na rozpálený olej a ze všech stran orestujeme, až se maso zatáhne (zšedne). Pak maso vyndáme, přidáme na olej cibuli a orestujeme, přidáme trochu sladké papriky, promíchneme a hned podlijeme vodou, aby nezhořkla. Vložíme zpět maso, přikryjeme pokličkou a dusíme (maso otáčíme) doměkka.
Měkké maso vyndáme, přidáme smetanu rozmíchanou s moukou, chvíli povaříme a dochutíme. Maso ostrým nožem nakrájíme na plátky a vložíme do omáčky.
Příloha: houskový knedlík, noky...
500g kližky, bobkový list, celý pepř, nové koření, 125g másla, sůl.
Směs: 1 vanička majolky, 1 zakysaná smetana, 2 lžíce steril. hrášku, 1 nakrájená kyselá okurka, 1/2 lžíce hořčice.
-----
Nakrájené maso orestujeme na másle, přidáme koření, sůl, podlijeme a dusíme skoro doměkka. Pak přidáme smíchanou směs.
Příloha: bramborové knedlíky
700g kližky, olej, 60g slaniny, 2 velké cibule, 1 mrkev + střední celer (oboje jemně nastrouhat), masox, sůl, pepř.
Směs: 1 lžička kremžské hořčice, 1 lžíce rybízové marmelády, 1 dl červeného vína, 4 lžíce zakysané smetany.
-----
Na slanině a cibuli orestujeme nakrájené maso, zeleninu, podlijeme, přidáme masox, sůl, pepř a dusíme doměkka. Pak přidáme rozmíchanou směs a chvilku necháme přejít
400g hovězí kližky nebo plece, 150g uzeného masa, 2-3 cibule, 1 rajče, 2 lžíce sádla nebo oleje, mletá sladká paprika, petrželka, 1 zelená paprika, 200g bílých fazolí, 1 bobkový list, 1 stroužek česneku, sůl.
------
Fazole přes noc namočíme do studené vody, pak je scedíme, zalijeme novou vodou, přidáme uzené maso, bobkový list, česnek a vaříme (nejlépe v tlakovém hrnci), až fazole i maso změknou. Ke konci varu osolíme.
Na sádle nebo oleji zpěníme nadrobno nakrájené cibule, přidáme na kostky nakrájené hovězí maso, pak posypeme mletou paprikou, krátce orestujeme, podlijeme vodou, osolíme a dusíme. Po chvilce přidáme nakrájené oloupané rajče, na nudličky nakrájenou zelenou papriku a dusíme, až maso změkne. Přidáme okapané fazole a na kostičky nakrájené uzené maso, dochutíme a krátce podusíme. Podáváme s chlebem.
1 kg hovězí kližky, 1 sklenička Moravanky (naložená zelenina), 2 velké cibule, sůl, pepř, kmín, lžička sladké papriky nebo gulášového koření, masox, hladká mouka, olej.
-----
Na oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme maso nakrájené na kostky a orestujeme, až se maso zatáhne (zšedne) a pustí šťávu. Podlijeme tak, aby maso bylo lehce ponořené a dusilo se, přidáme koření, masox a za občasného zamíchání a podlití dusíme pod pokličkou doměkka. Přidáme nasekanou Moravanku (bez nálevu), necháme 5 minut povařit, zahustíme hladkou moukou (rozmíchanou ve vodě), dochutíme a chvíli povaříme.
Příloha: houskové nebo bramborové knedlíky, noky ...
Asi 700g hovězího předního
Omáčka: cca 1,2 l mléka, 3 lžíce (vrchovaté) sekaného kopru, cukr, ocet, sůl, 2 vejce, hladká mouka, kousek másla.
-----
Maso uvaříme v osolené vodě v papiňáku doměkka. Vývar pak použijeme třeba na polévku - já vařím tak 1 kg masa, z vývaru udělám hovězí polévku s nudlemi a část masa dám do polévky.
Omáčka: v kastrůlku si necháme přejít varem trochu octa (asi 1/3 hrnku). Dáme vařit 1 l mléka, vsypeme čerstvý nebo mražený kopr, osolíme, trochu osladíme. Pokud máme kopr v octovém nálevu, přidáme ho až po zahuštění moukou a nedáváme ocet. Mezitím si ve 2-3 dl mléka rozmícháme mouku (asi 3 lžíce) a když se mléko vaří, vlijeme mléko s moukou, rozšlehaná vejce a zamícháme. Chvíli povaříme, vlijeme část převařeného octa (raději dáváme postupně, abychom nedali moc), podle chuti dochutíme solí, cukrem, případně octem a odstavíme. Pro zjemnění někdy dávám do hotové omáčky lžičku másla.Pokud nemáme nebo nechceme maso, podáváme s vařeným vejcem.
Příloha: brambory, houskový knedlík

500g nízkého roštěnce, olej, 1 cibule, 4 lžíce kečupu, 4 lžíce červeného vína, sůl, mletý pepř, petrželka, 2 vařená vejce.
-----
Maso odblaníme, nakrájíme na plátky, jemně naklepeme a nakrájíme na nudličky. Promícháme s trochou oleje a necháme v lednici nejméně hodinu odležet. Pak na oleji maso zprudka orestujeme, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli a s masem chvíli smažíme, až je maso měkké. Osolíme, opepříme, přidáme kečup, víno, nasekanou petrželku, podlijeme asi 1 dl vody a krátce prohřejeme. Na talíři zdobíme plátky vařeného vejce.
Příloha: rýže
1 kg hovězího masa (přední)
1 cibule, 40g másla, 3 lžíce hladké mouky, 4 rajské protlaky (měla jsem Otma 115g), 3 velké bobkové listy, 4 kuličky nového koření, cukr, sůl.
-----
Maso uvaříme v tlakovém hrnci v mírně osolené vodě doměkka. Vyndáme z vývaru a přikryté dáme stranou.
Na másle orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli a koření, pak přidáme mouku a umícháme cibulovou jíšku. Přidáme protlaky, promíchneme a zalijeme vývarem z masa. Přidáme asi 3 lžíce cukru (některé protlaky jsou slazené), mícháme a necháme chvilku povařit. Pak omáčku přecedíme a dochutíme cukrem a pokud je potřeba, přisolíme. Do hotové omáčky vložíme nakrájené maso.
Příloha: houskové knedlíky nebo těstoviny
5 porcí

4 roštěnky, 1 cibule, 2 kapie, 1 lžička hořčice, 1 rajčatový protlak, worcester, tabasco (pokud nemáme - dáme chilli koření), 2 stroužky česneku, olej, pepř, sůl.
-----
Roštěnky naklepeme, na okrajích nařízneme, aby se pak nekroutily. Potřeme olejem nandáme na sebe a necháme v lednici nejméně hodinu proležet. Pak je osolíme, opepříme, do kastrolu dáme olej a roštěnky z obou stran zprudka opečeme. Vyndáme a necháme zatím stranou na talíři.
Do kastrolu dáme nadrobno nakrájenou cibuli, orestujeme, přidáme na nudličky nakrájenou kapii, nasekaný česnek, hořčici, protlak, zakapeme worcestrem a tabascem, promícháme, podlijeme, vložíme zpět roštěnky a dusíme do měkka. Dochutíme a odstavíme.
Příloha: rýže
4 roštěnky, sůl, pepř, hladká mouka, sádlo nebo olej, 1 střední mrkev, kousek petržele, 1 cibule, vývar, 200 ml zakysané smetany.
-----
Plátky masa nakrojíme na okrajích, aby se nekroutily. Naklepeme, osolíme, opepříme, obalíme v hladké mouce, na sádle nebo oleji opečeme po obou stranách doměkka a vyndáme.
Na výpeku zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme na nudličky nakrájenou zeleninu (nebo nastrouháme nahrubo), podlijeme vývarem nebo vodou a dusíme. Když je zelenina měkká, přidáme smetanu rozmíchanou se lžící mouky, uvedeme do varu, vrátíme maso dochutíme a odstavíme.
Příloha: rýže
4 roštěnky, 1 oleje, 4 lžíce kečupu, sůl, pepř, hladká mouka.
Příloha: 1 balíček špaget, 1 hlavička česneku, olivový olej, sůl.
-----
Maso naklepeme, nařízneme okraje, osolíme, opepříme, po jedné straně obalíme v mouce a na oleji po obou stranách opečeme doměkka. Vyndáme, do výpeku přidáme kečup, pokud je potřeba-2-3 lžíce vody a necháme přejít varem. Na talíři maso přelijeme šťávou a podáváme s česnekovými špagetami.
Příloha: špagety uvaříme v osolené vodě. Na oleji osmažíme lehce do růžova na plátky nakrájený česnek, odstavíme, přidáme špagety a promícháme.
1kg hovězího masa-roštěnky, olej, 1 velká cibule, 2 hrsti sušených hub, 1 lžička kmínu, grilovací koření, sůl, pepř, hladká mouka.
-----
Houby namočíme do skoro studené vody-nejlépe večer, den předem.
Plátky masa na okrajích nařízneme (aby se nekroutily), naklepeme, osolíme a opepříme. Na rozpálený olej dáváme postupně, jak se nám vejdou do kastrolu plátky masa, zprudka je orestujeme po obou stranách a vyndáme na připravený talíř nebo tácek. Když máme všechno maso orestované, orestujeme na tuku nadrobno nakrájenou cibuli, pak poskládáme maso, slijeme do kastrolu i štˇávu, která na talíři zůstala a zalijeme houbami s vodou. Vody dáváme tolik, aby maso bylo jen lehce ponořené a dusilo se. Přidáme kmín, trochu grilovacího koření a maso dusíme, až je měkké. Maso opět vyndáme a podle toho, kolik chceme a jak hustou omáčku nebo štˇávu- zahustíme moukou rozmíchanou ve studené vodě. Chvilku povaříme, dochutíme, odstavíme a vložíme zpět maso.

 
4 roštěnky, 1 cibule, 30g slaniny, 2 lžičky sladké papriky, 1 kapie nebo červená paprika, 1 smetana, 1-2 lžíce hladké mouky, trochu oleje.
-----
Roštěnky na okrajích nařízneme, naklepeme, osolíme a opepříme z obou stran.
Na oleji orestujeme z obou stran maso, až se zatáhne (zšedne) a vyndáme stranou. Přidáme nadrobno nakrájenou slaninu a cibuli a orestujeme, přidáme na kostičky nakrájenou kapii, po chvilce sladkou papriku, promíchneme a podlijeme. Vložíme zpět maso a dusíme doměkka.
Měkké maso vyndáme stranou, přidáme smetanu rozmíchanou s moukou, dochutíme, necháme chvilku povařit, odstavíme a maso vložíme zpět do omáčky.
Příloha: rýže, brambory, knedlíky, noky...
4 roštěnky, 3 cibule, 0,5 l piva -světlá 10°, 1 lžíce kečupu, olej, polohrubá mouka, pepř, sůl.
-----
Maso naklepeme, osolíme a opepříme. V tlakovém hrnci orestujeme na oleji cibuli, pak maso, podlijeme pivem smíchaným s kečupem, zavřeme a dusíme doměkka. Maso vyndáme, zaprášíme šťávu moukou a krátce povaříme.
Příloha: knedlíky
4 roštěnky, 1 cibule, 1 sterilovaná nebo čerstvá kapie, 3 lžíce kečupu, 100ml červeného vína, 1 lžička hladké mouky,1 lžička másla, olej, sůl, pepř.
-----
Roštěnky naklepeme, osolíme, opepříme a nakrájíme na nudličky.
Na oleji orestujeme nudličky masa doměkka, vyndáme stranou, orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme máslo a mouku a umícháme světlou jíšku.
Pak přidáme kečup, na nudličky nakrájenou kapii, víno, trochu vody a chvilku podusíme. Pak vložíme zpět maso, necháme přejít varem, dochutíme a odstavíme.
Příloha: rýže
4 roštěnky, cibule, hladká mouka, 3 kuličky nového koření, hřebíček, celý pepř, necelé 2 dl 12°piva Plzeň, sůl, pepř.
-----
Maso mírně naklepeme, osolíme, opepříme a obalíme v hladké mouce. Na oleji orestujeme cibuli, roštěnky z obou stran, podlijeme a dusíme. Přidáme koření a když je maso měkké, zalijeme pivem. Necháme ještě přejít varem.
Příloha: výhradně bramborová kaše
4 roštěnky, sůl, pepř, 2 lžičky oregana, 4 stroužky česneku, olej, 2-3 lžíce kečupu, 2 dl vývaru, kousek másla (asi 30g), 300g rajčat.
-----
Maso naklepeme, osolíme, opepříme, posypeme oreganem, zakapeme olejem a necháme v chladu proležet. Pak roštěnky opečeme na oleji po obou stranách doměkka, vyndáme, přidáme na tenké plátky nakrájený česnek, krátce orestujeme (aby nezhnědl a nezhořkl), přidáme kečup, vývar, krátce podusíme, zjemníme máslem, vložíme na plátky nakrájená rajčata, jen prohřejeme a dochutíme. Na talíř dáme roštěnky, poklademe rajčaty a přelijeme šťávou.
Příloha: těstoviny, rýže, různě upravené brambory
4 roštěnky, 1-2 stroužky česneku, 250ml zakysané smetany, 1 lžíce hladké mouky, máslo, sůl, pepř.
-----
Maso naklepeme, osolíme, opepříme a orestujeme na másle. Přidáme prolisovaný česnek, podlijeme trochu vodou a dusíme doměkka. Pak zahustíme moukou rozmíchanou v zakysané smetaně, chvíli povaříme, dochutíme a odstavíme.
Příloha: rýže, noky ...
750g zadního hovězího nebo roštěnek, sůl, pepř, 50g hladké mouky, olej, 100g tenkých párků, 80g sterilovaných okurek, 120g sterilovaného zelen. salátu (např. Kunovjanka, Moravanka), hořčice, worcester.
+ strouhaný křen
-----
Maso nakrájíme na plátky, na okrajích lehce nařízneme a naklepeme. Osolíme, opepříme, obalíme v hladké mouce a na oleji orestujeme po obou stranách. Podlijeme vodou nebo vývarem a dusíme do poloměkka. Pak přidáme na kolečka nakrájený párek, na kostičky nakrájené okurky, steril. zeleninu, hořčici, zakápneme worcestrem, trochu podlijeme a dusíme do měkka. Dochutíme a na talíři posypeme strouhaným křenem.
Příloha: pečivo, brambory, bramborový knedlík, rýže
500g zadního hovězího masa, 1 velká cibule, 150g anglické slaniny, 100ml bílého vína, 250ml zakysané smetany, 1-2 lžíce hladké mouky, olej, asi 1 lžíci majoránky, sůl, pepř.
-----
Na oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli a slaninu, přidáme na nudličky nakrájené maso a restujeme, až maso zšedne a pustí štávu. Přidáme majoránku, osolíme, opepříme, podlijeme vínem a dusíme doměkka. Podle potřeby podléváme vodou. Když je maso měkké, zahustíme smetanou rozmíchanou s moukou, chvilku povaříme, dochutíme a odstavíme.
Příloha: houskové knedlíky
600g hovězího masa (zadní), 2 velké cibule, 100g slaniny, 1 zelená paprika, 2 rajčata, 125 ml zakysané smetany, 1 lžíce hladké mouky, sůl, 1 lžička sladké papriky.
-----
Nadrobno nakrájenou slaninu dáme do kastrolu, když pustí tuk, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli a orestujeme. Pak přidáme na nudličky nakrájené maso, orestujeme, až se maso zatáhne (zšedne), přidáme sladkou papriku, promíchneme a podlijeme trochu vodou. Za chvíli přidáme nakrájené papriky a rajčata, osolíme, dusíme  a když je maso měkké, zahustíme smetanou rozmíchanou s moukou. Chvilku povaříme, dochutíme a odstavíme.
Příloha: rýže, těstoviny, noky...
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one