TOPlist

PEČENÝ BŮČEK SE ZELÍM A CHLUPATÝMI KNEDLÍKY

Maso: 80 dkg bůčku,sůl. kmín.
Knedlíky: 1 kg syrových brambor, asi 500g hrubé mouky (podle brambor a velikosti vejce), 1 vejce, sůl.
Zelí: 500g kysaného zelí v sáčku, olej, 1 cibule, kmín, sůl, cukr.
-----
Maso omyjeme,kůži nakrojíme na čtverečky, osolíme, okmínujeme z obou stran a pečeme za občasného podlévání a otáčení na 250°C doměkka, naposledy kůží nahoru aby byla kůrka.

Zelí několikrát překrojíme a šťávu si necháme stranou v hrnečku.Na oleji orestujeme cibuli, přidáme překrojené zelí, trochu cukru, kmínu a dusíme. Pokud je potřeba, podlijeme trochou vody nebo šťávy z hrnečku-podle toho jak chceme zelí kyselé. Dusíme, až je zelí měkké a tekutina vyvařená.

Knedlíky: Těsto začínáme dělat, až když je maso měkké a  skoro vaří voda-aby se hned zavařovaly knedlíky a těsto nezřídlo a neztmavlo.
Brambory nastrouháme na jemno (jako na bramborák), přidáme vejce, sůl a postupně přidáváme a zamícháváme mouku. Zpracujeme v míse vařečkou tužší těsto, nabereme lžící,  pomocí druhé lžíce uděláme noky a  rovnou je lžící vkládáme  do vařící osolené vody. Nejdřív si zkusíme jeden knedlík, jestli se nerozvařuje a není potřeba přidat ještě trochu mouky. Knedlíky postupně vyplavou, chvilku je necháme ještě povařit aby byly provařené i uprostřed a pak vyndáme.

29.12.2015 02:38:32
nozulka
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one