TOPlist

NÁPOJE-likéry,šťávy

1 černé 10°pivo, 100g čokolády na vaření, 1 slazené kondenzované mléko (Salko), 1-3 žloutky, 2 dl rumu, 1 vanilkový cukr.
-----
Pivo zahřejeme, vmícháme nalámanou čokoládu, necháme ji rozpustit, pak po troškách přimícháváme Salko, metlou vešleháme žloutky a nakonec rum.
1 šlehačka, 2 čokoládové tyčinky "Ledové kaštany", 4 čtverečky hořké čokolády, 1 Salko-slazené kondenzované mléko, 0,5 l rumu.
-----
Svaříme šlehačku, Ledové kaštany, hořkou čokoládu a necháme vychladnout. Pak přimícháme Salko a rum.
100g mletého nebo strouhaného kokosu, 200ml silné instantní kávy, 250ml šlehačky, 100g cukru, 250ml rumu.
-----
Do vroucí kávy vmícháme kokos a necháme vychladnout. Pak přecedíme a kokos upotřebíme třeba na nějakou buchtu nebo bábovku.
Dáme vařit šlehačku, jak jde do varu, vmícháme kokosovou kávu, přidáme cukr a mícháme, až se rozpustí. Necháme vychladnout a teprve do studené za stálého míchání pomalu přilijeme rum.
2 kg černého rybízu, 300g malin, 1 l vodky nebo konzumního lihu, 700g krystalového cukru, 5 hřebíčků, 2 kousky skořice.
-----
Opraný a obraný rybíz a maliny vložíme do kameninové nádoby nebo pětilitrové sklenice, prosypeme cukrem, přidáme koření, zalijeme alkoholem a necháme šest týdnů uležet. Pak scedíme, slijeme do lahví a skladujeme v chladu a temnu.
3 balíčky bonbonů Bari mandle, 250ml vody, 1 slazené kondenzované mléko (Salko), 100g moučkového cukru, 100g čokolády na vaření, cca 350ml rumu.
-----
Bonbony rozvaříme ve vodě a odstavíme. Po chvilce přidáme cukr, nasekanou čokoládu, mícháme a spojíme, až se čokoláda rozpustí. Pak mícháme a pomalu přiléváme střídavě Salko a rum.
35 zelených ořechů, 1,5 l lihu, 500 cukru, kůra z 1 pomeranče, kousek skořice, kousek vanilky, 6 hřebíčků, 0,5 l destilátu (líh, vodka, rum apod.).
-----
Ořechy namočíme na 24 hodin do studené vody. Pak je nakrájíme na čtvrtky a necháme 6 týdnů louhovat na slunci v 1,5 l lihu.
Ořechy scedíme. Svaříme 0,5 l vody s cukrem, kůrou, skořicí a vanilkou, necháme vychladnout a smícháme s destilátem a výluhem z ořechů. Dobře promícháme a naplníme do lahví. Hotového likéru budou cca 3 litry.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one