TOPlist

NÁPOJE STUDENÉ-nealko

na cca 9 litrů džusu
1 ananas, 3 pomeranče, 3 velké mrkve, 3 lžičky kyseliny citronové, 0,5kg cukru.
-----
Ananas,pomeranče a mrkev oloupeme, nakrájíme, zalijeme 1 litrem vody a uvaříme do měkka. Necháme vychladnout a rozmixujeme.
Do velké nádoby dáme cukr, kyselinu citr., zalijeme 8 litry vody a mícháme, až se rozpustí. Přidáme rozmixovanou směs, dobře promícháme, rozdělíme do lahví a skladujeme v chladu - v lednici vydrží cca 14 dní.
8 kiwi, 500ml ananasového džusu, 250ml pomerančového džusu, 500ml multivitaminového džusu - mix ovoce, 700ml minerálky, led.
-----
Kiwi oloupeme, nakrájíme na poloviny a pak na tenké plátky. Dáme do nádoby, zalijeme džusy, promíchneme a necháme dobře vychladit v lednici.
Pak do nádoby dolijeme dobře vychlazenou minerálku a přidáme kostky ledu.
250g jahod, 1 citron, 1 l džusu (multivitamin, pomeranč...), 1 l minerálky, případně trochu cukru, 4 lístky máty nebo meduňky.
-----
Jahody, džus i minerálku vychladíme dobře v lednici.
Jahody nakrájíme na plátky. Citron dobře vydrbeme kartáčkem a nakrájíme na tenká kolečka.
Do nádoby dáme pokrájené jahody, citron, džus, mátu a dolijeme minerálkou. Pokud je potřeba trochu přisladíme. Podáváme s ledem.
1 meloun, 1 citron, cukr, sodovka, led.
-----
Vydlabaný meloun nakrájíme na kousky, odstraníme semena, dáme do mixéru, přidáme šťávu z 1 citronu, trochu cukru, trochu vody a rozmixujeme. Pokud je potřeba, tak dosladíme podle chuti. Sklenice naplníme do poloviny rozmixovanou směsí, přidáme led a doplníme sodovkou.
NA 1 SKLENICI

2 lžíce ledové tříště, 50ml malinového sirupu, 150ml pomerančového džusu
+ případně kousek ovoce a meduňka na ozdobu
-----
Led zabalíme do čisté do utěrky a roztlučeme paličkou na maso na tříšť.
Do sklenice dáme ledovou tříšť, zalijeme malinovým sirupem, nakloníme trochu sklenici a opatrně pomalu po skle dolijeme pomerančovým džusem. Podáváme s brčkem a pokud chceme slavnostnější, ozdobíme okraj sklenice nakrojeným kouskem ovoce (např. nakrojíme jahodu apod.) a meduňkou.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one