TOPlist

POHOŠTĚNÍ-plněné veky,žemle apod.

2 veky.
Náplň: 250g másla nebo tuku (Rama, Perla, pomazánkové máslo...), 200g strouhaného sýra, 1 olejovky i s olejem, 3 uvařená vejce, 300g salámu, 5 kyselých okurek, 1/2 sardelové pasty.
-----
Suroviny na náplň nakrájíme na malé kostičky a smícháme vše dohromady. Veku rozkrojíme, vydlabeme, naplníme, přiklopíme, zabalíme do alobalu a necháme v lednici ztuhnout do druhého dne. Krájíme na plátky a na míse obložíme čerstvou zeleninou.
1 veka.
Náplň: 200g másla (rostlinného tuku nebo i pomazánkového másla), 20g sardelové pasty, 100g šunkového salámu, 50g trvanlivého salámu, 50 g tvrdého sýra, 50g kyselých okurek, 25g steril. kapie, 1 vařené vejce.
Suroviny na náplň nakrájíme nadrobno a smícháme s vyšlehaným máslem se sardelkou. Veku rozkrojíme, vydlabeme, naplníme, přiklopíme, zabalíme do alobalu a necháme v lednici ztuhnout do druhého dne. Krájíme na plátky a na míse obložíme čerstvou zeleninou.
Z veky odkrojíme konce, podélně ji nařízneme, opatrně nožem pomalu řežeme až veku rozprostřeme na plát-trochu střídky skrojíme pryč,pokud je plát vysoký.
Plát z veky položíme na vlhkou utěrku, natřeme  libovolnou náplní a pomocí utěrky svineme do rolády. Zabalíme do alobalu a necháme ztuhnout v lednici.
1 bageta, 1 kuřecí prsíčko, 2 lžíce tatarky, 2 listy ledového salátu, 1 rajče, 2 plátky sýra, olej. grilovací koření, sůl, pepř..
-----
Kuřecí prsíčko rozkrájíme na kousky, naklepeme, osolíme, opepříme a poprášíme grilovacím kořením. Orestujeme na oleji z obou stran a necháme vychladnout.
Bagetu podélně rozkrojíme nebo jen nařízneme - jak máme rádi.
Na spodní díl rozložíme salát, poklademe kousky masa, na maso dáme tatarku, poklademe plátky rajčete, přikryjeme sýrem a přiklopíme.
1 veka, 1 lžíce másla nebo ramy.
Pomazánka: 2 játrovky nebo játrové paštiky, 2 lžíce másla, lžička hořčice-smícháme.
Náplň: 4 vařená vejce, 4 kyselé okurky, papriky, rajčata.
-----
Veku rozkrojíme, vydlabeme a tence potřeme máslem, natřeme polovinou paštikové pomazánky, poklademe nakrájenými vejci, okurkami, proužky paprik a rajčat bez jadřinců. Potřeme druhou polovinou paštikové pomazánky, přiklopíme, pevně zabalíme do alobalu a necháme v lednici ztuhnout.
4 žemle, 8 rybích prstů, listy ledového nebo hlávkového salátu, tatarka nebo majolka, kečup, plnotučná hořčice, cibule, okurka, rajče.
-----
Žemle rozkrojíme, potřeme slabě omáčkou (smícháme tatarku nebo majolku s hořčicí a kečupem), dáme list salátu, 2 rybí prsty, omáčku, zeleninu a přiklopíme.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one