TOPlist

POMAZÁNKY-rybí

Krabí tyčinky vybalíme z obalů a necháme rozmrznout. Pak nahrubo nastrouháme nebo každý "hranolek" několikrát podélně rozřízneme a nožem nasekáme nadrobno. Přidáme ostatní, dobře promícháme a necháme v lednici proležet.
-----
KRABÍ POMAZÁNKA SE ZAKYSANOU
250g krabích tyčinek, 1 zakysaná smetana, 3-4 lžíce majonézy, citronová šťáva, sůl.

KRABÍ POMAZÁNKA - LEHČÍ S JOGURTEM
250g krabích tyčinek, 1 bílý jogurt Klasik (150g), 4 lžíce majonézy light (používám Hellman´s), citronová šťáva, sůl.

KLASICKÁ KRABÍ POMAZÁNKA
250g krabích tyčinek, asi 8-9 lžic majonézy, citronová šťáva a sůl podle chuti.

250g tvarohu ve vaničce, 1 vanička drceného uzeného lososa (treska alá losos), 1 nastrouhaná cibule, 125ml šlehačky, 2 lžičky másla (nebo Flora, Perla, Rama...)
-----
Tvaroh vymícháme s máslem, vmícháme lososa (vyndáme lžičkou a trochu olej vymačkáme), cibuli a nakonec lehce vmícháme ušlehanou šlehačku.
Mažeme na kolečka rohlíků a zdobíme kouskem cibule a vajíčka.
1 uzená makrela (měla jsem 300g), 100g taveného sýra, 100-125g změklého (nebo rostlinného) másla, 1 cibule, 2 vařená vejce, 3-4 sterilované okurky, 2 lžičky hořčice, sůl.
-----
Makrelu zbavíme kostí a kůže, nakrájíme nadrobno, přidáme sýr a máslo a dobře rozetřeme-spojíme s makrelou. Pak přidáme nadrobno nakrájené okurky, vejce, cibuli, hořčici, promícháme a podle chuti dosolíme.Necháme v lednici proležet.
Mažeme na pečivo i na chléb.

1 uzená makrela, 1 pomazánkové máslo, 2 kyselé okurky, 2 vařená vejce, 1 lžíce kremžské hořčice, 1 lžička sardelové pasty, 1 menší cibule.
-----
Makrelu zbavíme kůže, vykostíme,vše nakrájíme nadrobno, cibuli nakrájíme také nadrobno nebo nastrouháme na jemném struhadle (vlastně bude na kaši), dobře promícháme a necháme rozležet v lednici.

Z grilování mi zbyla makrela - ale dělávám i z uzené makrely.
1 grilovaná makrela bez kůže a kostí (nebo uzená makrela), 1 měkký tvaroh (250g), 4 trojuhelníčky taveného sýra (70g), 3 středně velké kyselé okurky, 1 cibule, 1 lžička plnotučné hořčice, 1 lžička kremžské hořčice, 2 lžičky sardelové pasty, 2 vrchovaté lžíce másla (nebo Ramy, Perly apod.), 1 vařené vejce.
-----
Makrelu utřeme se sýrem a máslem, pak přidáme tvaroh a smícháme. Cibuli, okurky a vejce nadrobno nakrájíme a přidáme s ostatními surovinami do tvarohu s rybou a vymícháme pomazánku. Mažeme na chleba i na pečivo.

Tuto pomazánku jsme dělali vždy jen z filé, majolky, citr. šťávy a osolili podle chuti. Zvolila jsem lehčí verzi, tak jsem majolku nahradila bílým jogurtem.
1 kg filé (použila jsem filety z tresky), 1 bílý jogurt (více % tuku) nebo zakysaná smetana, 3-4 lžíce majolky, citronová šťáva podle chuti (dala jsem z jednoho citronu), sůl podle chuti.
Pokud chceme klasickou neodlehčenou - bez jogurtu či zakysané, dáme cca 250g majolky.
-----
Filé uvaříme, nejlépe v páře (nebo v osolené vodě). Necháme vychladnout, pak rozmačkáme a vybereme kostičky. Vmícháme ostatní suroviny a dochutíme. Necháme v lednici proležet- nejlépe do druhého dne.

100g másla (nebo Ramy, Perly...), 100g tresčích jater, 1 menší slovenská paprika, 1 cibule, 2 vařená vejce, sůl, citronová šťáva.
-----
Máslo ušleháme s tresčími játry a přidáme vše nakrájené nadrobno. Podle chuti přisolíme a ochutíme citr. šťávou.
Mažeme na chléb i pečivo.
100g másla, 200g tresčích jater, 50g tvrdého sýra, 2 vařená vejce, 1 lžíce hořčice, sekaná pažitka, sůl.
-----
Změklé máslo vyšleháme tresčími játry a hořčicí, přidáme nastrouhaný sýr, nastrouhaná vejce, nasekanou pažitku, osolíme a vše dobře vyšleháme.
Mažeme na kolečka rohlíků a zdobíme cibulkou.
1 sardinky v oleji, 100g změklého másla, 1 malá cibule, 100g strouhaného sýra, 1 lžička hořčice, citronová šťáva, sladká paprika, sůl.
+ nasekaná pažitka
-----
Z rybiček vytáhneme kostičky (páteř), a i s olejem je rozmačkáme vidličkou. Přidáme máslo a našleháme. Přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, strouhaný sýr a ostatní suroviny, dobře promícháme a necháme chvíli proležet.
Mažeme na chléb a sypeme nasekanou pažitkou.
200g pomazánkového másla bez příchuti, 250ml (tekuté) šlehačky, 50g taveného sýra, cca 1 lžička sardelové pasty,kousek cibule.
-----
Do mísy dáme sýr, pomazánkové máslo, sardelovou pastu a tekutou šlehačku a šleháme elektrickým šlehačem. Po chvilce šlehání směs ochutnáme a pokud je potřeba a není moc slaná...přidáme podle chuti sardelovou pastu. Pak došleháme na hustý krém. Kousek cibule nastrouháme na jemném struhadle (vznikne kašička) a tak půl lžičky lehce vmícháme do pěny. Necháme proležet, nejlépe do druhého dne.

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one