TOPlist

PŘÍLOHY-halušky,noky

500g hrubé mouky, 2 vejce, cca 360ml mléka (záleží na velikosti vajec), 1 lžička soli.
-----

Dáme si vařit vodu na halušky a  když voda začíná vřít, přidáme sůl  a teprve mícháme těsto.
Do mísy dáme všechny suroviny vařečkou promícháme a přes síto na halušky zaváříme do vroucí osolené vody halušky. Halušky po chvilce vyplavou nahoru,  necháme 2 minutky přejít varem, cedníkem vyndáme.

90g másla, sůl, 3-4 vejce (žloutky+sníh), špetka prášku do pečiva, 3/8 l mléka, 500g hrubé mouky.
-----
Máslo utřeme se solí do pěny, žloutky zatíráme postupně, pak si dáme stranou hrst mouky s práškem do pečiva a postupně přidáváme mouku a mléko. Těsto dáme na půl hodiny odpočinout, pak přidáme mouku s práškem do pečiva a lehce vmícháme sníh z bílků. Do vroucí osolené vody zaváříme noky, vaříme podle velikosti cca 8 minut. Jeden vyndáme a zkusíme, jestli je uvařený i uprostřed.
60g másla, 1 vejce, sůl, špetka kypřícího prášku, 500g hladké mouky, 3/8 mléka.
-----
Změklé máslo se solí utřeme do pěny. Přidáme vejce a třeme asi 7 minut, až se napění. Stranou si dáme hrst mouky s práškem do pečiva. K napěněnému máslu s vejcem postupně přidáváme mléko a mouku, vypracujeme těsto a necháme 1/2 hodiny odpočinout. Pak vmícháme mouku s práškem do pečiva a do osolené vroucí vody zavařujeme lžící vykrojené noky. Vaříme podle velikosti 8-10 minut.
Ze směsi na houskové knedlíky uděláme těsto podle návodu. Lžící namočenou ve vodě vykrajujeme z těsta noky a vkládáme do vroucí osolené vody. Vaříme podle velikosti asi 6-8 minut. Nejdříve klesnou ke dnu a když vyplavou, jsou téměř hotové. Necháme ještě chvíli povařit, jeden vyndáme a překrojíme jestli je uvařený.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one