TOPlist

SLADKÉ-CHLEBÍČKY, HŘBETY

200g vařených brambor-už bez slupky, 2 vejce (žloutky+sníh), 2-3 lžíce hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 150g cukru, 1 vanilkový cukr, 100g změklého másla, 50g rozinek, 50g sekaných ořechů, citronová kůra.
+ máslo na vymazání a strouhanka na vysypání formy
-----
Brambory uvaříme ve slupce, necháme vychladnout a oloupeme.
Zapneme si troubu na 160-170°C.
Žloutky ušleháme s cukrem a máslem do pěny, pak vmícháme ostatní a nakonec lehce vmícháme ušlehaný sníh.
Těsto rozetřeme do vymazané a vysypané formy na srnčí hřbet a upečeme zvolna v předehřáté troubě.
150g cukru, 3 vejce (žloutky+sníh), 150g strouhaných jablek, 10g kakaa, 70g krupice, 2 lžíce rozpuštěného másla, lžička prášku do pečiva, 60g mletých nebo strouhaných oříšků, citronová kůra.
-----
Ušleháme žloutky s cukrem a citronovou kůrou,do pěny, přidáme ostatní a necháme 1/2 hodiny odpočinout. Nakonec lehce vmícháme sníh. Těsto přendáme do vymazané a strouhankou vysypané chlebíčkové formy a zvolna pečeme v předehřáté troubě ma 160-170°C. Vychladlé pocukrujeme nebo polijeme citronovou polevou.
1 vejce, 1 sklenička cukru (200ml), 2 skleničky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1 sklenička kefíru (použila jsem domácí), 1/2 skleničky oleje, 1 lžíce kakaa, 100g čokolády (dala jsem mléčnou).
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání formy
-----
Zapneme si troubu na 180°C, vymažeme a vysypeme formu.
Vejce ušleháme elektrickým šlehačem s cukrem do husté světlé pěny, přidáme mouku s práškem do pečiva olej, kefír, nasekanou čokoládu a znovu vyšleháme. 3/4 těsta dáme do vymazané a vysypané formy, do zbytku zamícháme kakao a nacákáme na světlé těsto. Můžeme lehce obě těsta vidličkou promíchnout. Prostředek těsta lehce stáhneme k okrajům a hřbet upečeme v předehřáté troubě.

100g změklého másla nebo Hery, 3 vejce (žloutky+sníh), 140g moučkového cukru, 100g mletého máku, 1,5 dl mléka, 30g strouhaných oříšků, rozinky, 100g hladké mouky, na špičku nože prášku do pečiva.
+ marmeláda a čokoládová poleva
-----
Máslo s cukrem a žloutky utřeme do pěny. Přimícháme ostatní a nakonec lehce vmícháme tuhý sníh z bílků. Těsto rozetřeme do vymazané a vysypané hranaté formy na chlebíček a pečeme v předehřáté troubě na 180°C. Vychladlý chlebíček prokrojíme, pomažeme marmeládou, složíme a polijeme čokoládovou polevou.
120g Hery, 120g moučkového cukru, 2 vejce (žloutky+sníh), 300g polohrubé mouky, 3/4 prášku do pečiva, 2 dl teplé vody.
+ kandované ovoce, rozinky, nasekané oříšky + máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání formy
-----
Zapneme si troubu na 170°C, vymažeme a vysypeme chlebíčkovou formu.
Heru, žloutky a cukr ušleháme el. šlehačem do pěny, přidáme vodu, mouku s práškem a ostatní a nakonec lehce vařečkou vmícháme ušlehaný sníh. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy a pečeme v předehřáté formě.
Zkontrolujeme špejlí, zda je chlebíček upečený i uvnitř a vyklopíme na mřížku. Po vychladnutí můžeme polít čokoládovou polevou.
2 vejce (žloutky+sníh), 1/2 hrnku cukru, 3/4 hrnku polohrubé mouky, 1/2 hrnku mléka, 1/3 hrnku rozpuštěného másla nebo Hery, 1/2 prášku do pečiva, špetka soli.
+ nakrájené ovoce (broskve, meruňky nebo jablka) a kokos
-----
Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, vmícháme ostatní suroviny na těsto a nakrájené ovoce, nakonec lehce vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Těsto vlijeme do vymazané a kokosem vysypané formy na biskupský chlebíček a pečeme v předehřáté troubě na 170-180°C.
2 vejce (žloutky+sníh), 125g moučkového cukru, 125g změklého másla nebo Hery, 125g měkkého tvarohu, 1 vanilkový cukr, 1/2 prášku do pečiva, citr. kůra, hrst rozinek.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání formy
-----
Zapneme si troubu na 180°C, formu vymažeme kouskem změklého másla a vysypeme hrubou moukou.
Máslo vyšleháme elektrickým šlehačem se žloutky a oběma cukry do pěny, pak přišleháme tvaroh, vařečkou přimícháme mouku (smíchanou s práškem do pečiva), rozinky a nakonec lehce vmícháme sníh.
Těsto přendáme do vymazané a vysypané formy na srnčí hřbet a pečeme v předehřáté troubě. Ve formě necháme zchladnout a teprve vyklopíme.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one