TOPlist

SLADKÉ-KOLÁČE ostatní

500g polohrubé mouky, 30g droždí, 250ml vlažného mléka, 100g moučkového cukru, 100g změklého másla, 1 vejce, špetka soli.
Náplň tvarohová: 500g měkkého tvarohu ve vaničce, 1 vejce, 3-4 lžíce cukru - vše smícháme.
Náplň jablečná: 4 jablka (jablka oloupeme a nahrubo nastrouháme)
Náplň maková: 360g mletého máku, 400-500ml mléka, asi 150g cukru, 1/2 lžičky skořice.
Drobenka: 100g změklého másla, 200g hladké mouky, 120g moučkového nebo krupicového cukru.
+ máslo na vymazání plechu a hladká nebo polohrubá mouka na vál
-----
Z poloviny vlažného mléka, lžíce cukru, lžičky mouky a droždí rozmícháme kvásek a necháme vzejít.
Všechny suroviny dáme do mísy, přidáme kvásek a vymícháme dobře těsto. Poprášíme moukou, přikryjeme utěrkou a necháme asi 2 hodiny vykynout.
Mezitím si uděláme náplně.
Zapneme si troubu na 180°C.
Vykynuté těsto na pomoučeném vále vyválíme na velikost plechu, na válečku přeneseme na vymazaný plech a rukama upravíme a uděláme i zvýšené okraje.
Na těsto rozetřeme tvarohovou náplň, poklademe nahrubo nastrouhanými jablky, na jablka rozetřeme makovou náplň, posypeme drobenkou a upečeme v předehřáté troubě.
Maková náplň: dáme vařit mléko. Mák, cukr a skořici smícháme, vsypeme do vroucího mléka a za stálého míchání povaříme, až zhoustne.
Těsto: 350g hrubé mouky, 150g Hery, 2 lžíce moučkového cukru, 2 žloutky, 3 lžíce mléka.
Náplň: 180g hrubé mouky, 180g moučkového cukru, 5 lžic mletého máku, 1 prášek do pečiva, 2 dl mléka, sníh ze 4 bílků.
+ rybízová zavařenina
-----
Na vále uděláme těsto, necháme odležet v lednici, pak vyválíme a dáme na vymazaný plech. Potřeme zavařeninou, pokryjeme makovou náplní a pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
250g hladké mouky, 250g polohrubé mouky, 250g moučkového cukru, 1 lžička jedlé sody, 100g změklé Hery, 2 vejce, asi 6 lžic zakysané smetany, citronová kůra.
+ rybízová nebo jahodová marmeláda, máslo na vymazání plechu a mouka na vál
-----
Na vále zpracujeme rukama těsto a dáme v mikrot. sáčku přes noc do lednice odležet.
Druhý den necháme těsto chvilku povolit při pokojové teplotě, zapneme si troubu na 180°C a vymažeme plech.
Z těsta si oddělíme asi 1/3 na mřížky, zbytek na pomoučeném vále vyválíme na plát, namotáme na váleček a přeneseme na vymazaný plech. Rukama upravíme a potřeme marmeládou.
Z odebrané třetiny těsta uděláme válečky (nebo vyválíme a nakrájíme rádýlkem na pásky), na marmeládu položíme mřížky a upečeme v předehřáté troubě.
500g polohrubé mouky, 250g změklého másla nebo Hery, 150g cukru, 100g mletých ořechů, 1 prášek do pečiva, 2 vejce, špetka skořice, asi 5 lžic mléka (přidáme podle potřeby- záleží, jak jsou velká vejce).
+ meruňková marmeláda, mouka na vál a máslo na vymazání plechu
-----
Na vále zpracujeme těsto, rozdělíme na dva díly (jeden trochu větší) a v mikrot. sáčku dáme do lednice odležet. Nez začneme dělat koláč, zapneme si troubu na 180-190°C.
Pak na pomoučeném vále z většího dílu vyválíme plát velký jako plech, na válečku přeneseme a vložíme na vymazaný plech. Trochu prsty umačkáme a uděláme asi 2 cm zvednuté okraje.
Potřeme marmeládou, z druhého dílu děláme válečky a na marmeládu uděláme mřížky. Můžeme ještě posypat nasekanými ořechy. Pečeme v předehřáté troubě.
Těsto: 3 vejce, 500g polohrubé mouky, 250g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 250g mletých škvarků, 5 lžic mléka.
Náplň: švestková povidla, lžička rumu.
-----
Na vále zpracujeme rukama těsto a dáme v mikrot. sáčku do lednice odležet. Rozdělíme na asi 2/3 a 1/3 těsta- větší díl na pomoučeném vále vyválíme na plát a vyložíme jím vymazaný plech. Potřeme povidly, z menšího dílu těsta uděláme tenčí válečky a na koláč uděláme z nich mřížku. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Povidla: rozmícháme s rumem, pokud jsou tužší, přidáme ještě trošku vlažné vody.
Těsto: 500g hrubé mouky, 200g moučkového cukru, 200g Hery, 2 celá vejce, 1 prášek do pečiva, vanilkový cukr, citronová kůra.
Náplň: 500g tvarohu, vanilkový cukr, cukr podle chuti, 2 žloutky, sníh ze 2 bílků.
+ marmeláda na potření a tuk na vymazání plechu
-----
Na vále zpracujeme těsto, necháme odležet v lednici. Větší díl vyválíme na dno vymazaného plechu, potřeme marmeládou, tvarohovou náplní a uděláme ze zbytku těsta mřížky nebo dáme si těsto hned rozdělíme, větší dáme ztuhnout do lednice a menší díl ztuhnout do mrazáku a nastrouháme na tvaroh. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Těsto: 600g hladké mouky, 200g změklé Hery, 200g cukru, 2 vejce, 6 lžic vlažného mléka, 1 prášek do pečiva, citronová kůra.
Náplň: 500g tvarohu, 100g másla, cukr podle chuti (asi 180g), 2 žloutky, ze 4 bílků sníh.
+ marmeláda na potření (nejlépe rybízová)
-----
Na vále zpracujeme těsto, dáme do lednice uležet. Rozdělíme na větší a menší díl. Větší díl vyválíme na vymazaný plech, z poloviny menšího dílu uděláme váleček jako okraj koláče, těsto potřeme tence marmeládou, natřeme tvarohovou náplň a ze zbytku těsta uděláme tenké válečky a poklademe šikmo jako mřížky přes náplň. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Těsto: 500g polohrubé mouky, 170g cukru moučky, 130g Hery, 2 vejce,1 prášek do pečiva, 7 lžic mléka, citronová kůra, 1 vanilkový cukr.
Náplň: 500g tvarohu, 1 vejce, 2 vanilkové cukry, citr. kůra, marmeláda.
+ 1 vejce na potření.
-----
Vypracujeme těsto a necháme v lednici odpočinout. Ze dvou třetin vyválíme plát, dáme na vymazaný plech s vyšším okrajem, zvedneme asi 3cm okraje, potřeme tvarohovou náplní a nahoře marmeládou. Ze zbylého těsta uděláme mřížky, potřeme vajíčkem a pečeme při 180°C.
2 vejce, 200g moučkového cukru, 600g polohrubé mouky, 1 prášek do perníku, 1/2 lžičky skořice, 250g změklého másla nebo Hery, trochu mléka podle potřeby.
+ marmeláda (nejlépe rybízová)
+ máslo na vymazání plechu a hladká mouka na vál
-----
Na vále zpracujeme rukama těsto a dáme v mikrot. sáčku odležet do lednice.
Zapneme si troubu na 180°C a vymažeme plech.
Na pomoučněném vále ze 2/3 těsta vyválíme plát , namotáme na váleček a přeneseme na plech. Rukama na plechu upravíme, malinko uděláme po stranách okraje (aby se marmeláda nepřipalovala) a potřeme marmeládou. Ze zbylého těsta uděláme na marmeládu mřížky a koláč upečeme v předehřáté troubě.
Těsto: 250g hladké mouky, 250g změklé Hery, 250g tvarohu.
Náplň: 500g tvarohu, 1 vejce,cukr podle chuti+150g zavařeniny nabo jablečných povidel.
Drobenka: 100g polohrubé mouky, 50g cukru moučka, 1/2 vanilkového cukru, 50g Hery,1 lžička vanilkového pudinkového prášku.
-----
Na vále zpracujeme těsto, rozdělíme na 2 díly a dáme odležet do lednice. Na vymazaný plech s vyšším okrajem vyválíme 1. placku, potřeme tvarohovou náplní, přiklopíme 2. vyválenou plackou těsta, potřeme zavařeninou nebo jablečnými povidly a posypeme drobenkou. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one