TOPlist

SLADKÉ-MUFFINY

3 vejce, 1 sklenička cukru, 2 skleničky polohrubé mouky, 1 necelý prášek do pečiva, 3/4 sleničky oleje, asi 3/4 skleničky mléka (podle velikosti vajec), kakao, hrst kokosu, 1-2 banány (rozmačkáme, nakrájíme na kousky nebo na kolečka-podle toho, jak ho chceme použít).
-----
Vše smícháme, banány rozmačkáme nebo nakrájíme na kousky a vmícháme do těsta. Plníme do vymazaného a vysypaného plechu na muffiny a pokud nechceme banán vmíchat rovnou do těsta, nakrájíme ho na kolečka (asi 1 cm) a na těsto položíme kolečko banánu. Pečeme v předehřáté troubě na 190°C.
Těsto: 1 vejce, 1 hrnek cukru, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 3 banány, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce rumu, 1/2 hrnku oleje, 1/2 hrnku kefíru (já měla domácí-můžeme nahradit mlékem).
Náplň: 4 vrchovaté lžíce nutelly, 4 lžíce kokosu - smíchat.
+ papírové košíčky nebo máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny
-----
Zapneme si troubu na 180°C, vymažeme a vysypeme plech na muffiny nebo vyložíme papírovými košíčky.
Banány oloupeme a rozmixujeme.
Vejce vyšleháme elektrickým šlehačem s cukrem do husté pěny, přidáme banány, olej, rum, kefír a znovu vyšleháme. Pak přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem a znovu vyšleháme.
Do báboviček na muffinovém plechu lžící dáme do poloviny těsto, pak lžičku náplně a přikryjeme těstem. Upečeme v předehřáté troubě (já pekla asi 27 minut). RADA: muffinky se lépe zespod upečou, když plech na muffiny vkládáme do trouby na nízkém plechu na pečení.
Muffiny necháme trošku v plechu zchladnout a pak vyndáme na mřížku. Z tohoto množství bylo 16 muffinů

NA 12 KUSŮ

Těsto: 1 vejce, 1 sklenička (200ml) cukru, 1,5 skleničky polohrubé mouky, 1/2 prášek do pečiva, 1/2 skleničky oleje, necelá 1 sklenička kefíru, 3 lžičky inst. broskvového nápoje Tang.
Náplň: 6 broskví
Drobenka: 3 lžíce hrubé mouky, 1 lžíce cukru, 2 lžičky změklého másla - prsty v míse hněteme, až se spojí a tvoří se hrudky.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky
-----
Zapneme si troubu na 180°C, vymažeme a vysypeme plech na muffiny.
Elektrickým šlehačem vyšleháme vejce s cukrem do husté světlé pěny, přidáme ostatní suroviny (mouku smícháme s práškem do pečiva a Tangem) a vyšleháme těsto.
Těsto rozdělíme do vymazaného a vysypaného plechu na muffiny, na každý dáme půlku broskve řeznou stranou nahoru a drobenku. Pod muffinový plech dáme normální nízký plech (aby se muffiny pekly dobře i zespodu) a upečeme v předehřáté troubě.

Těsto: 50g strouhané hořké čokolády, 250g mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 40g kakaa, 2 lžičky instantní kávy,150g cukru (nejlépe hnědého),1 vejce, špetka soli,125g oleje, 300ml podmáslí.
Náplň: 150g tvarohu, 3 lžíce moučkového cukru, 1 vanilkový cukr.
100g hořké a 100g bílé čokoládové polevy.
-----
Uděláme těsto, naplníme třetinu do papírových košíčků ve formě na muffiny, dáme trochu náplně, doplníme těstem a pečeme v předehřáté troubě při 180°C asi 25 minut. Vychladlé potřeme nejdříve bílou a pak dozdobíme tmavou čokoládovou polevou.
100g Hery, 120g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 2 vejce, 100g hladké mouky, 100g Solamylu, špetka soli, 2 lžičky prášku do pečiva, 5 lžic jablečného džusu, 2 oloupaná jablka.
-----
Utřeme Heru s cukry, přidáme ostatní a uděláme řidší těsto, Jablíčka nakrájíme na drobné kostičky a vmícháme do těsta.
Plech na muffiny dobře vymažeme a vysypeme nebo vložíme papírové košíčky, dáme těsto a pečeme v předehřáté troubě na 190°C asi 25 minut.
Pocukrujeme moučkovým cukrem.
20 kusů

350g jablek (váženo už oloupané a bez jadřinců), 200g mrkve (už očištěná), 3 vejce (žloutky+sníh), 2 hrnky polohrubé mouky, 1 vanilkový cukr, 1 hrnek cukru, 1 prášek do pečiva, 1/2 hrnku oleje, 1 lžička skořice, 2 hrsti rozinek,  případně kakao.
+ tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky
-----
Zapneme si troubu na 180-185°C, vymažeme a vysypeme plechy na muffiny.
Jablka nastrouháme nahrubo, mrkev najemno. Elektrickým šlehačem si ušleháme sníh a necháme stranou.
Žloutky vyšleháme s cukry do husté světlé pěny, přidáme ostatní suroviny (mimo kakaa) a vařečkou dobře promícháme. Nakonec lehce vmícháme sníh. Těstem naplníme plech na muffiny a pečeme v předehřáté troubě dozlatova.
Do druhé poloviny těsta můžeme přidat kakao.

NA 36 MUFFINŮ

4 vejce (žloutky+sníh), 2 hrnky cukru, 2 bílé jogurty (150g-Klasik), 1,5 hrnku oleje (nebo 1 hrnek oleje+1/2 hrnku vlažné vody), 1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek hladké mouky, 1 hrnek hrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 500g čerstvých jahod.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky na muffiny
-----
Zapneme si troubu na 180°C, vymažeme a vysypeme plechy na muffiny nebo vyložíme papírovými košíčky, nakrájíme jahody na malé kousky.
Elektrickým šlehačem si ušleháme sníh a necháme stranou.
Ve větší míse eletrickým šlehačem ušleháme žloutky, olej, cukr a jogurty, přidáme mouky smíchané s práškem do pečiva a znovu ušleháme. Pak vařečkou zlehka vmícháme jahody a nakonec sníh. Těstem do 3/4 naplníme muffinové plechy nebo papírové košíčky a pečeme v předehřáté troubě.

60g másla, 80g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 4 lžíce horké vody, 4 vejce (žloutky+sníh), 230g hladké mouky, 20g kakaa, 1 lžička prášku do pečiva.
-----
Máslo+vanilkový cukr+moučkový cukr+horkou vodu ušleháme do pěny. Postupně přidáváme žloutky, sníh a mouku s práškem do pečiva a kakaem.
Plníme do 2/3, pečeme v předehřáté troubě na 180°C
3 vejce, 3 vrchovaté lžíce másla nebo Perly, Ramy apod., 1 hrnek cukru, 1 hrnek kokosu, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 4-5 lžic teplé vody.
+ nutella
-----
Máslo utřeme s cukrem do pěny, postupně přidáváme vejce, vmícháme kokos, mouku s práškem, nakonec vodu. Do vymazaného a vysypaného (nebo vyloženého papírovými košíčky) plechu na muffiny dáme lžíci těsta, lžičku nutelly a zakryjeme těstem. Plníne do 2/3, pečeme v předehřáté troubě na 180°C. Z této dávky bylo 18 muffinů.

ca 16 muffinů

Těsto: 3 vejce, 1 hrnek cukru, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek mletého máku, 250ml mléka, 125g rozpuštěné hery, 1 prášek do pečiva.
Náplň: marmeláda (cca 16 lžiček), 3 lžičky pudinkového prášku - ovocný nebo vanilkový.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky.
-----
Zapneme si troubu na cca 180°C, vymažeme a vysypeme plech na muffiny a smícháme si marmeládu s pudink. práškem.
Vejce vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme ostatní suroviny a vyšleháme těsto. Všechny důlky naplníme lžící těsta. Pak dáme po lžičce náplně a uzavřeme těstem nejdříve okolo a pak vršky, aby marmeláda nevytekla.
Upečeme v předehřáté troubě, necháme chvíli zchladnout a vyndáme na mřížku.

325g polohrubé mouky (nebo namíchat napůl s hladkou), 125g cukru, špetka soli, 1 vanilkový cukr, 4 celá vejce, 1 prášek do pečiva, asi 5 lžic mléka, 3 tyčinky snickers, 50g nesolených arašídů, 175g změklého másla.
-----
Zapneme si troubu na 180°C, tyčinky a arašídy nasekáme na drobno.
Máslo, cukr, sůl, vanilkový cukr vyšleháme do pěny. Postupně zasleháváme po jednom vejce. Pak přimícháme ostatní. Těsto plníme do plechu na muffiny - vymažeme a vysypeme nebo vyložíme papírovými košíčky a upečeme v předehřáté troubě.
2 vejce, 1 sklenička cukru, 2 skleničky polohrubé mouky, 1 necelý prášek do pečiva, 3/4 sleničky oleje, asi 3/4 skleničky mléka (podle velikosti vajec).
+ 1 čokoláda na vaření - nejlépe Figaro
-----
Vše smícháme a těsto plníme do vymazaného a vysypaného polechu na muffiny. Plníme do 2/3 a nahoru lehce položíme čtvereček čokolády. Neděláme moc řídké těsto, aby čokoláda nepropadla až na dno. Pečeme v předehřáté troubě na 200°C.
NA 12 KUSŮ

Těsto: 2 vejce (žloutky+sníh), 1 hrnek cukru, 2 hrnky polohrubé mouky, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek teplé vody, 1 prášek do pečiva.
Pudink: 400ml mléka, 1 čokoládový pudinkový prášek
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové muffinové košíčky
-----
Z mléka, pudinkového prášku a cukru (podle chuti) uvaříme za stálého míchání hustý pudink a necháme vychladnout a ztuhnout.
Zapneme si troubu na cca 180-190°C, vymažeme a vysypeme plech na muffiny.
Elektrickým šlehačem si nejprve ušleháme sníh z bílků.
Pak vyšleháme žloutky s cukrem do pěny, přidáme ostatní suroviny a vyšleháme těsto. Nakonec vařečku lehce vmícháme tuhý sníh a necháme stranou.
Do každého důlku na muffin dáme lžíci těsta. Pak na těsto dáme doprostřed lžičku ztuhlého pudinku a hned ho těstem dobře okolo a nahoře zavřeme (aby při pečení pudink nevytekl).
Když máme všechny muffinky hotové, položíme muffinový plech na nízký pečící plech, vložíme do předehřáté trouby a upečeme dozlatova.
V naší troubě jsem pekla na 190°C 30 minut.
Muffinky necháme v plechu trochu zchladnout, pak vyndáme na mřížku a necháme vychladnout.

Těsto: 50g změklého másla, 100g cukru písek, 1 vanilkový cukr, 1 vejce, 250g polohrubé mouky, 2 rovné lžičky kypřícího prášku, 125 ml mléka.
Náplň: 300g ovoce- např. rybíz, nakrájené meruňky, hrubě strouhaná jablka, lesní plody spod.
+ mandlové lupínky na posypání.
-----
Šlehačem ušleháme máslo s cukrem a vanilkovým cukrem. Vmícháme vejce, postupně mouku s práškem do pečiva a po částech teplé mléko.
Do košíčků (dva do sebe) nebo do vymazané a vysypané formy na muffiny dáme trochu těsta, na to náplň a zase těsto tak, aby bylo nejméně 1 cm pod okraj. Posypeme mandlovými lupínky a pečeme v předehřáté troubě na 175°C asi 25 minut. Během pečení neotvíráme troubu.
cca 20 kusů

Těsto: 3 vejce, 1 hrnek cukru, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 3/4 hrnku oleje, 1 hrnek džusu nebo multivitam. nápoje.
Náplň: piškoty, marmeláda, cca 2 lžíce rumu+2 lžíce džusu nebo mult. nápoje.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky
-----
Zapneme si troubu na 190-200°C, vymažeme a vysypeme muffinový plech. Piškoty slepíme marmeládou a v hrnečku si smícháme džus s rumem.
Vejce ušleháme s cukrem do pěny, přidáme ostatní suroviny a vymícháme těsto.
Do důlků na muffiny dáme do poloviny těsto, Slepené piškoty po jednom celé máčíme v rumu s džusem a položíme na těsto. Pak všechny piškoty těstem překryjeme a takto připravený plech dáme péct do předehřáté trouby.
Když těsto vyběhne a piškoty jsou navrchu, HNED (než se těsto stačí zapéct) piškoty vidličkou nebo špejlí zapícháme do těsta, aby se ponořily a muffiny dopečeme dozlatova.

24 kusů

Těsto: 3 vejce, 330g cukru, 450g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 170g oleje, 325g mléka,.
Náplň: 2 tvarohy ve vaničce, cukr podle chuti, 1 lžička vanilkového pudink. prášku, 1 vejce + 24 jahod.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky
-----
Zapneme si troubu na180-190°C, vymažeme a vysypeme plechy na muffiny - nebo vyložíme košíčky.
Připravíme si tvaroh. náplň: tvaroh smícháme s pudinkovým práškem a cukrem a pak vmícháme vejce.
Těsto: do mísy si navážíme cukr, vyšleháme s vejci do pěny a přivážíme ostatní suroviny. Vymícháme těsto, naplníme cca do 3/4, do každého muffinu dáme lžičku tvarohu, položíme jahodu a upečeme v předehřáté troubě dozlatova.

300g polohrubé mouky, 250g plnotučného jogurtu, 3 vejce, 150g cukru, 75 ml oleje, 1 vanilkový cukr, 1/2 prášku do pečiva, špetka soli.
-----
Vše smícháme a těsto pečeme v papírových košíčkách na plechu (dva do sebe) nebo ve vymazaném a vysypaném plechu na muffiny asi na 190°C.
2 vejce, 100g moučkového cukru, špetka soli, 250 ml podmáslí, 250g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 250g vypeckovaných třešní, 60g rozpuštěného másla.
-----
Do pěny vyšleháme vejce s cukrem.Vmícháme sůl, podmáslí, postupně mouku s práškem, nakonec máslo a třešně. Plníme do 2/3, pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
1 vejce, 250g tvarohu ve vaničce, 1 hrnek cukru, 1,5 hrnku polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1/2 hrnku oleje, 1/2 hrnku kefíru, 2 jablka.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky
-----
Zapneme si troubu na 180°C, vymažeme a vysypeme plech na muffiny.
Jablka oloupeme a nakrájíme na kostičky.
Vejce, cukr a tvaroh vyšleháme, přidáme ostatní suroviny a vyšleháme těsto. Polovinu nakrájených jablek vmícháme do těsta, naplníme připravený muffinový plech, na povrch rozdělíme zbylé jablkové kostičky a upečeme v předehřáté troubě.

18 ks muffinů
PŘES NOC SI NAMOČÍME DO RUMU A DŽUSU ROZINKY A SMĚS OVOCE

100g rozinek, 200g sušeného a kandovaného ovoce (nadrobno nakrájíme), 200ml pomerančového nebo multavitam. džusu, 25ml rumu.
3 vejce (žloutky+sníh), 260g polohrubé mouky, 250g změklé Hery, 2 lžičky prášku do pečiva, 120g cukru, 1 lžička skořice, 50g nasekané čokolády, 50g nasekaných ořechů.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu na muffiny nebo papírové košíčky
případně na ozdobu čokoládová nebo jiná poleva
-----
Zapneme si troubu na 180°C a vymažeme a vysypeme plech na muffiny.
Ušleháme tuhý sníh z bílků a necháme stranou. Pak vyšleháme cukr, Heru a žloutky do pěny, přidáme ostatní suroviny a promícháme. Přidáme třetinu sněhu, lehce vmícháme-aby těsto trochu zřídlo a nakonec lehce vmícháme zbytek sněhu.
Těsto lžící naplníme do muffinového plechu a v předehřáté troubě upečeme dozlatova (moje trouba 25 minut).
Na obrázku jsou muffiny zdobené zbylou čokoládovou polevou od cukroví. Do rozehřáté tmavé čokoládové polevy lžičkou kápneme 3-4 tečky bílé polevy a vršek muffinu namočíme. Tak nám vznikne mramorový vzor.

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one