TOPlist

SLADKÉ-ŘEZY LEPŠÍ s ořechy

Těsto: 200g hladké mouky, 150g Hery, 70g moučkového cukru, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa.
Na posypání: rozinky, sekané ořechy, kandované ovoce, čokoláda.
Piškot: 4 lžíce polohrubé mouky, 4 vejce, 4 lžíce pískového cukru.
Krém: 2 vejce, 4 lžíce moučkového cukru, 250g másla.
+ čokoládová poleva
-----
Suroviny na těsto zpracujeme na vále, necháme odpočinout v lednici, vyválíme a vložíme na vymazaný plech s vyšším okrajem a posypeme rozinkami, kandovaným ovocem, sekanými ořechy a nahrubo nastrouhanou čokoládou. Zalijeme piškotovým těstem a upečeme v předehřáté troubě na 180-190°C. Vychladlé potřeme krémem a ozdobíme strouhanou čokoládou nebo z polevy uděláme na krém mřížky nebo celé polijeme.
Piškot: vejce vyšleháme s cukrem do pěny a lehce vmícháme mouku.
Krém: Vejce s polovinou cukru ušleháme nad párou do tuhé pěny. Máslo utřeme s druhou polovinou cukru, postupně přidáváme vychladlou pěnu a vše dobře vyšleháme.
Těsto: 5 vajec (žloutky+sníh), 200g cukru, 250g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 120g mletých ořechů.
Krém: 1 slazené kodenzované mléko-Salko, 250g másla.
Poleva: 100g čokolády na vaření, 80g másla nebo ztuženého tuku (Omega) nebo čokoládová poleva
-----
Nejméně den předem si uvaříme Salko-dáme do studené vody, aby bylo ponořené a od bodu varu (vody) vaříme 2,5 hodiny. Když voda začne vařit, stáhneme a vaříme jen mírným varem, stále doléváme vodu,aby byla konzerva ponořená, pak necháme ve vodě vychladnout a teprve vychladlé otvíráme.
Žloutky ušleháme s cukrem do pěny a postupně přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a ořechy. Nakonec lehce vmícháme tuhý sníh. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a upečeme v předehřáté troubě na 180°C. Vychladlé potřeme krémem a polijeme čokoládovou polevou. Necháme v lednici ztuhnout.
Krém: Vychladlé uvařené Salko na karamel vyšleháme nebo umixujeme s máslem na hladký krém.
Těsto: 4 vejce (žloutky+sníh), 7 lžic uvařené černé kávy, 4 lžíce oleje nebo rozpuštěné Hery, 200g moučkového cukru, 200g hrubé mouky, 100g mletých ořechů, 1 prášek do pečiva.
Krém: 1/2 l mléka, 3 lžíce solamylu, 1 vanilkový cukr, 250g másla, 150-200g moučkového cukru (podle chuti).
+ čokoládová poleva (např. 100g čokolády na vaření+80g omegy nebo másla).
-----
Žloutky utřeme s cukrem a postupně přidáváme černou kávu a olej. Střídavě přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a ořechy a nakonec lehce vmícháme sníh. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a upečeme v předehřáté troubě na 170-180°C. Vychladlé těsto potřeme krémem, uhladíme a na chvíli dáme ztuhnout do lednice. Pak polijeme čokoládovou polevou.
Krém: mléko svaříme s vanilkovým cukrem a solamylem na kaši a za stálého míchání vychladíme. Máslo utřeme s cukrem do pěny a po částech přidáváme kaši.
Poleva: ve vodní lázni rozhřejeme omegu, přidáme nalámanou čokoládu a za stálého míchání čokoládu rozhřejeme a spojíme s tukem v hladkou polevu.
Těsto: 6 vajec (žloutky+sníh), 3 lžíce rozpuštěného másla nebo oleje, 220g cukru písek, 200g mletých ořechů, 80g strouhanky, mletá skořice, mletý hřebíček, citronová kůra.
Krém: 250g másla, 180g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 2 lžíce kakaa.
+ ořechy na ozdobu
-----
Ušleháme žloutky s cukrem do husté pěny, přidáme ostatní suroviny a nakonec lehce vmícháme tuhý sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a upečeme v předehřáté troubě na 170-180°C. Vychladlé rozkrojíme, natřeme 2/3 krému, přiklopíme, potřeme zbylým krémem a posypeme strouhanými ořechy nebo nakrájíme na kostky a každou ozdobíme polovinou vlašského ořechu (ořechy můžeme předtím namočit v čokoládě a nechat na alobalu ztuhnout).
6 vajec (žloutky+sníh), 2 lžíce horké vody, 3 lžíce rozpuštěného másla nebo Hery, 100g hladké mouky, 120g moučkového cukru, 75g mletých ořechů.
Krém: 1/2 l mléka, 1 a 1/2 balíčku vanilkového pudinkového prášku, 200 g másla, 100-150g moučkového cukru (podle chuti), 1 vanilkový cukr.
Poleva: 100g čokolády na vaření, 80g omegy nebo másla
+ pikantní zavařenina a čokoládová poleva
-----
Polovinu moučkového cukru ušleháme se žloutky do husté pěny, pak přidáme 2 lžíce horké vody, máslo a vyšleháme. Ušleháme sníh z bílků a do tuhého sněhu vmícháme druhou polovinu moučkového cukru. Do žloutkové pěny střídavě vmícháme mouku s ořechy a trochu sněhu, nakonec lehce vmícháme zbylý sníh. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a upečeme v předehřáté troubě na 180°C. Vychladlé prořízneme, lehce pokapeme kávou s rumem, potřeme zavařeninou, krémem (část si necháme stranou na ozdobu), přiklopíme, polijeme polevou a necháme ztuhnout. Každý kousek ozdobíme pusinkou z krému a a špetkou sekaných ořechů.
Těsto: 7 vajec, 200g moučkového cukru, 200g mletých ořechů, 150g polohrubé mouky, 3 lžíce oleje, 1 lžička prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa.
Krém: 1 Salko (vařené na karamel), 150g změklého másla, 200g pomazánkového másla (bez příchutě), 1-2 lžíce nutelly, hrst strouhaných nebo mletých ořechů.
Poleva: 1 čokoláda na vaření, 50g 100% tuku (např. Omega, Ceres...) + 2 hrsti nasekaných ořechů na ozdobu
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu
-----
Nejméně den předem si uvaříme Salko- uzavřenou konzervu dáme do hrnce s vodou tak, aby byla plechovka ponořená a od bodu varu vaříme 2,5-klidně i 3 hodiny. Čím déle vaříme, tím máme karamel tmavší a hustší a tím krém karamelovější. Jak se voda začne vařit-zmírníme sporák skoro na minimum a hlídáme, aby plechovka byla pořád ponořená-doléváme vodu. Pak necháme ve vodě vychladnout a otvíráme až studenou konzervu. Salko si můžeme vařit i po dvou, třech do zásoby, vydrží zavřené dlouho.

Zapneme si troubu na 180°C.
Vyšleháme vejce s cukrem do pěny, přimícháme ostatní suroviny (mouku smícháme s práškem do pečiva), těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a upečeme v předehřáté troubě.
Na vychladlé těsto rozetřeme krém, nacákáme polevou mřížky a posypeme ořechy. Řezy necháme do druhého dne uležet v lednici.
Krém: Salko, máslo, nutellu a pomazánkové máslo ušleháme elektrickým šlehačem do hladkého krému a vmícháme ořechy.
Poleva: čokoládu s tukem za stálého míchání rozehřejeme ve vodní lázni, až se spojí a a řídkou polevou stříkáme na krém tenké mřížky (vidličkou,tenkou zdobičkou apod.)
Těsto: 300g hladké mouky, 170g moučkového cukru, 1 vejce, 200g změklého másla nebo Hery, 120g mletých ořechů, špetka skořice.
Krém: 125ml silné černé kávy, 1 vejce, 1 lžíce polohrubé mouky, rum, 200g moučkového cukru, 250g másla.
Poleva: 80g másla, 80g moučkového cukru, 1 lžíce kakaa, 2 lžíce vanilkového pudinkového prášku.
+ máslo na vymazání plechu
-----
Na vále zpracujeme rukama těsto a dáme v mikrot. sáčku do lednice odležet.
Zapneme si troubu na 180°C a vymažeme si plech s vyšším okrajem.
Na pomoučeném vále vyválíme placku, přeneseme válečkem na vymazaný plech a upečeme v předehřáté troubě.
Vychladlé těsto potřeme krémem, uhladíme, dáme chvilku ztuhnout do lednice a polijeme polevou.
Krém: z kávy, vejce, rumu a mouky uvaříme kaši. Necháme vychladnout. Máslo vyšleháme s cukrem, šleháme a počástech přidáváme vychladlou kaši - kaše i máslo musí mít stejnou teplotu.
Poleva: vše dáme do kastrůlku a mícháme nad párou, až se vše spojí a poleva je hladká.
 
Těsto: 4 vejce (žloutky+sníh), 200g moučkového cukru, 200g hrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 50g rozpuštěného másla nebo Hery, 8 lžic horké černé kávy (nesladíme).
Krém: 1/2 l mléka, 80g vanilkového pudinkového prášku, 150-200g moučkového cukru (podle chuti), hrst mletých ořechů.
Poleva: 100g čokolády na vaření, 100g másla.
-----
Žloutky s cukrem vyšleháme, postupně přidáváme po částech-horkou kávu, pak máslo, potom mouku s práškem a nakonec lehce vmícháme sníh. Těsto rozetřeme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech s vyšším okrajem a pečeme v předehřáté troubě na 180-190°C.
Vychladlé potřeme krémem, dáme trochu ztuhnout do lednice a polijeme čokoládovou polevou.
Krém: z mléka a pudinkového prášku uvaříme hustou kaši a necháme za občasného promíchání vychladnout. Máslo vyšleháme s cukrem, zamícháme ořechy a pak postupně po částech vychladlou kaši.
Poleva: máslo rozehřejeme ve vodní lázni, přidáme nalámanou čokoládu a za stálého míchání spojíme.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one