TOPlist

SLADKÉ-ŘEZY OBYČ. ostatní

5 bílků, 1 hrnek cukru, 1 vanilkový cukr, 1 hrnek oleje, 2 hrnky polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 2 hrsti rozinek, 50g nasekané čokolády, 1 lžíce kandovaného voce, 1 lžíce kokosu, 1,5 hrnku kefíru (dala jsem domácí).
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu
-----
Zapneme si troubu na 180°C, vymažeme a vysypeme plech s vyšším okrajem.
Elektrickým šlehačem ušleháme sníh z bílků a necháme si ho stranou.
Vyšleháme cukry s olejem, přidáme ostatní suroviny a znovu vyšleháme těsto. Pak vařečkou lehce vmícháme ušlehaný sníh. Těsto vlijeme na vymazaný a vysypaný plech s okrajem a upečeme v předehřáté troubě.

4 vejce, 2 vanilkové cukry, 240g polohrubé mouky, 2 lžičky jedlé sody, 2 lžičky skořice, 2 lžičky prášku do pečiva, špetka soli, 2 tlučené hřebíčky.
Směs: 2 hrnky silné černé kávy, 100g cukru, 4 lžíce kakaa, 100g rozinek + 60g másla.
-----
Kávu, cukr, kakao a rozinky vaříme 10 minut, odstavíme, přidáme máslo a necháme vychladnout.
Vejce s vanilkovým cukry vyšleháme do pěny, přidáme ostatní a směs a vymícháme těsto. Těsto rozetřeme do vymazané a vysypané dortové formy nebo na menší plech a pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
3 vejce, 100-150g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 250g jahodové nebo jiné marmelády, 2 lžičky kakaa, 100g rozpuštěné Hery, 2 dl mléka, 250g hrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 50g rozinek.
-----
Cukru dáme podle toho, jak sladkou máme marmeládu. Do mixéru dáme vejce, oba cukry, marmeládu, vlažnou Heru a mixujeme 5 minut. Pak přidáme mléko, mouku s práškem do pečiva a znovu promixujeme. Nakonec vmícháme rozinky. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a pečeme v předehřáté troubě na 170-180°C. Vychladlé pocukrujeme.
2 hrnky polohrubé mouky, 3 celá vejce, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva.
Směs: 250g Hery, 1 hrnek cukru, 1 hrnek vody, 4 lžíce kakaa.
-----
Směs svaříme, necháme vychladnout a odebereme 1 hrnek stranou. Zbytek směsi smícháme s ostatními surovinami na těsto, rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a upečeme v předehřáté troubě na 200°C. Hned horké z trouby propícháme vidličkou nebo špejlí a potíráme odebranou směsí, až se všechno vsákne.
Těsto: 400g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 125g změklého másla, 80g moučkového cukru, 2 vejce, trochu mléka.
Krém: 1 l mléka, 2 vanilkové pudinkové prášky, 1 lžíce hladké mouky, 180g cukru písek, 2 vejce, vanilkový cukr, rum.
-----
Na vále zpracujeme těsto, necháme odležet v lednici, vyválíme 2 placky a každou zvlášť upečeme na vymazaném plechu (plech s vyšším okrajem). Na jednu ještě horkou placku nalijeme HORKÝ krém, přiklopíme druhou upečenou plackou a necháme ztuhnout. Vychladlé (nejlépe druhý den) krájíme na řezy a pocukrujeme.
Krém: vše rozšleháme v mléce a uvaříme za stálého míchání krém.
Těsto: 3 vejce, 500g polohrubé mouky, 160g Hery, 1 prášek do pečiva, 100g cukru, asi 2 lžíce mléka.
Náplň: 1 l mléka, 2 vanilkové pudinkové prášky, 100g cukru, 160g másla, 2 lžíce hrubé mouky, 4 lžíce rumu - vše za stálého míchání uvaříme na kaši.
Poleva: 250g moučkového cukru, 3 lžíce citronové šťávy, 2-3 lžíce vroucí vody - vše třeme, až je poleva hladká a lesklá.
+ hladká mouka na vál a máslo na vymazání plechů
-----
Ze všech surovin na těsto zpracujeme na vále rukama těsto, rozdělíme na dva díly a dáme v mikrot. sáčku do lednice odležet.
Pak si zapneme mezitím troubu na 180°C.
Na pomoučeném vále vyválíme z každého dílu zvlášť placku, dáme na vymazaný plech (nejlépe s vyšším okrajem) a každou placku zvlášť upečeme v předehřáté troubě.
Na jednu vychladlou upečenou placku nalijeme uvařenou horkou náplň, uhladíme, zakryjeme druhou plackou a potřeme polevou.
Tyto řezy necháme do druhého dne proležet.
3 vejce (žloutky+sníh), 1 hrnek cukru, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1 ovocný chlebíček Hamé (kandované ovoce), 3/4 hrnku oleje, 1 hrnek kefíru (nebo mléka).
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu
-----
Zapneme si troubu na cca 190-200°C, vymažeme a vysypeme plech s vyšším okrajem.
Elektrickým šlehačem vyšleháme z bílků tuhý sníh a necháme stranou.
Pak vyšleháme žloutky s cukrem do pěny, přidáme ostatní suroviny (ovocný chlebíček nakrájíme nadrobno) a vyšleháme těsto. Nakonec vařečkou lehce vmíháme sníh, těsto rozetřeme na připravený plech a upečeme v předehřáté troubě.

800g hladké mouky, 250g změklé Hery, 300g moučkového cukru, 3 vejce, trochu mléka, 1 prášek do pečiva.
Nádivka: 1 rozdrobená placka, několik lžic černé kávy, 3-4 lžíce rumu, 100g rozpuštěného másla.
Poleva: 300g moučkového cukru, 3 lžíce vařícího mléka, 3 lžíce rumu
+ marmeláda
-----
Na vále zpracujeme těsto, rozdělíme na 3 díly a necháme odležet v lednici. Z každého dílu vyválíme placku a každou zvlášť upečeme na vymazaném a vysypaném plechu s vyšším okrajem v předehřáté troubě na 180°C. Jednu vychladlou placku těsta necháme na plechu, potřeme marmeládou, navrstvíme nádivku a přiklopíme druhou upečenou plackou těsta (namažeme marmeládou a přiklopíme namazanou stranou na nádivku). Polijeme polevou a necháme 2 dny rozležet.
Nádivka: Upečenou placku těsta rozdrobíme, pokropíme černou kávou a rumem a vmícháme rozpuštěné máslo.
350g hladké mouky, 150g moučkového cukru, 150g mletých škvarků, 2 lžíce másla, 2 vejce, 1 prášek do pečiva, trochu mléka-podle potřeby, špetka mleté skořice.
+ marmeláda, máslo na vymazání plechu a mouka na vál
-----

Na vále zpracujeme rukama těsto, rozdělíme na dva díly a dáme v mikrot. sáčku na chvíli odležet do lednice.
Zapneme si troubu na 180°C.
Na pomoučeném vále vyválíme první placku, namotáme na váleček a přeneseme na vymazaný plech. Prsty upravíme na plechu, mírně zvedneme okraje, potřeme marmeládou, vyválíme druhou placku, dáme na marmeládu a upečeme v předehřáté troubě.
Vychladlé řezy pocukrujeme.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one