TOPlist

SLADKÉ-ŘEZY OBYČ. s mákem

8 vajec (žloutky+sníh), 240g moučkového cukru, 120g nemletého máku, 60g mletých ořechů, 60g mletých piškotů, 60g hrubé mouky, 60g rozpuštěného másla nebo Hery, 2 lžíce rumu, 1 lžička skořice, citr. kůra, 1/2 prášku do pečiva.
Poleva: 200g moučkového cukru, 2 lžíce citronové šťávy, 1 lžíce horké vody.
+ rybízový žem
-----
Ušleháme tuhý sníh z bílků. Žloutky vyšleháme s cukrem, přidáme rum a máslo, přidáme mouku s práškem a ostatní suroviny, promícháme a nakonec vmícháme lehce sníh- nejdříve asi 1/4 sněhu, pak lehce zbytek.
Těsto rozetřeme na plech s vyšším okrajem (vyložený papírem na pečení) a pečeme v předehřáté troubě na 180-190°C. Necháme vychladnout, pak vyklopíme z plechu, stáhneme papír a podélně uprostřed rozřízneme. Potřeme džemem, přiklopíme a celé potřeme polevou. Po ztuhnutí polevy krájíme na řezy.
Poleva: vše třeme, až je poleva hladká a lesklá.
1-2 vejce, 200g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 300g polohrubé mouky, 150g mletého máku, 1 prášek do pečiva, 120ml oleje, 2 větší oloupaná jablka, asi 300ml mléka.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu
-----
Zapneme si troubu na 180°C. Vymažeme a vysypeme plech s vyšším okrajem.
Jablka najemno nastrouháme, přidáme vejce, cukry, olej a mléko a vyšleháme elektrickým šlehačem. Pak přidáme mouku s práškem, mák a znovu vyšleháme. Těsto vlijeme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme v předehřáté troubě.
Vychladlé pocukrujeme nebo polijeme čokoládovou polevou.
3 vejce, 250g cukru, 250g polohrubé mouky, 250g mletého máku, 100g rozpuštěné Hery nebo másla, asi 3-4 dl mléka, 1 prášek do pečiva, 3 lžíce rumu, citronová kůra, 1/2 lžičky skořice.
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu.
-----
Zapneme si troubu na 170-180°C, vymažeme a vysypeme plech s vyšším okrajem.
Vejce s cukrem vyšleháme do husté pěny, přidáme ostatní suroviny (prášek do pečiva smícháme s moukou), promícháme, těsto vlijeme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme v předehřáté troubě.
2 vejce, 1 hrnek cukru, 2 dl oleje, 1 hrnek mléka, 1 hrnek nemletého máku, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr.
-----
Chvíli šleháme cukr, vejce a olej, pak přidáme ostatní suroviny a vymícháme těsto. Rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a pečeme v předehřáté troubě na 190-200°C.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one