TOPlist

SLADKÉ-ŘEZY OBYČ. s tvarohem

Těsto: 3 vejce, špetka soli, 1 hrnek cukru, 2 hrnky polohrubé mouky, 3/4 hrnku oleje, 1 prášek do pečiva, 3/4 hrnku mléka.
Tvarohová mřížka: 2 tvarohy, cukr podle chuti, 1 vejce.
+ jahody nebo marmeláda
-----
Ušleháme vejce s curem a solí, přidáme ostatní (mouku smícháme s práškem do pečiva) a umíchané těsto vlijeme na vymazaný a vysypaný plech. Zdobičkou nastříkáme šikmo mřížky z tvarohu a mezi mřížky dáme jahodu nebo lžičku marmelády. Pečeme v předehřáté troubě na 200°C.

Těsto: 4 vejce (žloutky+sníh), 1 hrnek cukru krupice, 2 hrnky polohrubé mouky, 2 lžíce kakaa holandského typu, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 1/2 hrnku slunečnicového oleje, 1/2 hrnku vlažné vody.
Tvarohová mřížka: 2 vaničky polotučného tvarohu, 1/2 sáčku vanilkového pudinku, 1 vejce, 3 lžíce polotučného mléka, 3 lžíce cukru.
-----
Žlouty utřeme s cukrem a postupně zašleháváme mouku smíchanou s kakaem, vanilkovým cukrem a práškem do pečiva střídavě s vodou a olejem. Nakonec lehce vmícháme sníh, těsto vlijeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem. Vše na tvarohovou náplň smícháme a zdobičkou nastříkáme šikmo na syrové těsto mřížky. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 35 minut.
500g tvarohu, 450g cukru, 6 vajec (žloutky+sníh), 250g změklé Hery, mléko, 600g polohrubé mouky, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, kandované ovoce nebo sušené meruňky, rozinky, citronová kůra.
-----
Heru a cukry ušleháme do pěny, pak postupně zašleháváme žloutky. Zašleháme tvarohy, vmícháme mouku s práškem, rozinky, kand. ovoce, citr. kůru a nakonec lehce vmícháme ušlehaný sníh. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a v předehřáté troubě na 170-180°C upečeme.
Těsto: 400g hladké mouky, 250g změklé Hery, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa, 1 prášek do pečiva
Náplň: 750g tvarohu (tučného), 1 lžíce Solamylu nebo Maizeny, 4 žloutky, 1 vanilkový cukr, 300g moučkového cukru, sníh z 5ti bílků.
Poleva: 3 lžíce kakaa, 80g másla, 150g cukru, 4 lžíce horké vody.
-----
Zpracujeme na vále těsto, rozdělíme na 2 díly a necháme do druhého dne v lednici hodně ztuhnout. Na vymazaný plech s vyšším okrajem nastrouháme (velká oka) 1 díl těsta, namočenou lžící rozetřeme náplň, nastrouháme druhý díl těsta a upečeme ve vyhřáté troubě na 180°C. Pocukrujeme nebo potřeme polevou.
1.těsto: 300g polohrubé mouky, 100g změklého másla, 100g cukru, 2 lžíce kakaa, 4 lžíce vody, 1 vejce,1/2 prášku do pečiva.
2. těsto: 3 vejce (žloutky+sníh), 100g cukru, 4 lžíce vody, 1 sklenka oleje, 200g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva.
Náplň: 4 tvarohy, rozinky, 1 vejce, asi 150g moučkového cukru, mléko podle potřeby.
-----
1. těsto zpracujeme na vále, dáme do lednice odpočinout a pak vyválíme na vymazaný plech s vyšším okrajem.Potřeme tvarohovou náplní a na tvaroh nalijeme 2. těsto.Pečeme ve vyhřáté troubě na 175°C asi 40 minut.
Těsto: 400g hladké mouky, 200g cukru, 200g změklé Hery, 2 vejce, 1 lžička jedlé sody - + do druhého dílu 3 lžíce kakaa a 1 lžíce mléka.
Náplň: 750g měkkého tvarohu ve vaničce, 150g cukru, 1 vanilkový cukr, 3/4 skleničky oleje, 1 vanilkový pudinkový prášek, 2 vejce (žloutky+sníh), citronová kůra, rozinky, pokud je potřeba-trochu mléka.
+ mouka na vál, máslo na vymazání plechu
-----
Na vále zpracujeme rukama těsto, rozdělíme na dva díly - do jednoho přidáme kakao a mléko a znovu kakaové těsto zpracujeme. Obě těsta dáme do lednice odležet. Mezitím si připravíme náplň.
Zapneme si troubu na 180°C.
Na pomoučeném vále vyválíme kakaové těsto,namotáme na váleček a přeneseme na vymazaný plech s vyšším okrajem. Dlaní upravíme do stran a trochu zvedneme okraje. Na těsto rozetřeme náplň, vyválíme placku ze světlého těsta, dáme na náplň, upravíme, okraje přitiskneme k sobě, vršek propícháme vidličkou a upečeme v předehřáté troubě.
Vychladlé pocukrujeme nebo můžeme pocákat čokoládovou polevou.
Těsto: 300g hladké mouky, 200g Hery, 170g moučkového cukru, 1 vejce, 1/2 prášku do pečiva.
Náplň: 500g měkkého tvarohu, 2 vejce, 150g moučkového cukru, 1 vanilkový pudink, 4 dl mléka, 2 lžíce rumu.
+ marmeláda
-----
Na vále zpracujeme těsto a necháme odležet v lednici. Pak vyválíme a vyložíme jím vymazaný plech s vyšším okrajem a zvedneme okraje. Pak potřeme marmeládou, vlijeme náplň a pečeme v předehřáté troubě na 180°C.
Náplň: tvaroh utřeme s vejci, cukrem, přimícháme pudink, rum a postupně mléko.
6 vajec, 250g změklého másla, 1-1,5 hrnku cukru, 4 měkké tvarohy= 1 kg, 3 lžíce polohrubé mouky, 3 lžíce vanilkového pudinkového prášku, 1 prášek do pečiva.
+ sušené meruňky nebo rozinky
+máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání plechu
-----
Zapneme si troubu na 180-190°C, mouku+prášek+pudinkový prášek smícháme.
Elektickým šlehačem ušleháme máslo s cukrem do pěny, postupně zašleháme vejce jedno po druhém a vešleháme tvarohy. Pak vařečkou vmícháme mouku s práškem a pudinkem a nakonec vmícháme rozinky nebo pokrájené sušené meruňky.
Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a pečeme v předehřáté troubě.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one