TOPlist

SLADKÉ-ROLÁDY apod.

5 vajec (žloutky+sníh), 4 lžíce cukru krystal, 1/2 lžičky jedlé sody, 1,5 lžíce kakaa, 250g polohrubé mouky.
Náplň: 1/8 l mléka (125 ml), 1 žloutek, 1 vanilkový cukr, 1,5 lžíce hrubé mouky, 125g másla, 50g cukru + banány.
+ čokoládová poleva, strouhanka
-----
Z bílků ušleháme tuhý sníh, přidáme cukr, žloutky mouku smíchanou se sodou a kakaem a lehce zamícháme těsto. Plech vyložíme papírem na pečení, vymažeme a posypeme strouhankou. Vlijeme těsto, rozetřeme a v předehřáté troubě na 170-180°C upečeme.
Vyklopíme na utěrku (posypeme moukou nebo cukrem), stočíme, a necháme vychladnout. Vychladlé opatrně roztočíme, potřeme krémem, poklademe po délce banány, stočíme do rolády a polijeme čokoládou.
Krém: z mléka, žloutku, vanilkového cukru a mouky uvaříme kaši. Máslo vyšleháme s cukrem a po částech zašleháme vychladlou kaši.
4 vejce, 180 g cukru, 8 lžic hladké mouky, 400 g jablek, skořice a cukr na posypání jablek
-----
Plech vyložíme papírem na pečení, ten vymažeme a vysypeme hladkou moukou. Jablka oloupeme, nahrubo nastrouháme a rozložíme na pečící papír. Vejce s cukrem vyšleháme elektrickým šlehačem do husté světlé pěny, pak lehce vmícháme mouku a těsto rovnoměrně nalijeme na jablka. Upečeme v předehřáté troubě na 180°C, vyklopíme-otočíme na utěrku, papír stáhneme a ještě teplou roládu stočíme a necháme vychladnout. Vychladlou pocukrujeme. Dle rodinky je výborná i druhý den z lednice.

Těsto: 4 vejce, 150g pískového cukru, 150g polohrubé mouky, 1 lžička citr. kůry.
Náplň: 200g čerstvých malin, 1 lžíce cukru, 100ml mléka, 100g zakysané smetany, 1 ztužovač šlehačky 1 šlehačka v prášku.
+ strouhaný kokos, mouka a máslo na vymazání
-----
Vejce s cukrem ušleháme do husté pěny, pak lehce vmícháme mouku a citr. kůru. Plech vyložíme papírem na pečení, vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Na papír rozetřeme těsto a pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 15 minut. Upečený piškot vyklopíme na utěrku lehce posypanou kokosem, pečící papír sloupneme, ale necháme položený na piškotu. Pomocí utěrky stočíme do rolády a necháme vychladnout. Vychladlou roládu opatrně rozvineme, potřeme 2/3 náplně, posypeme zbylými malinami a stočíme. Roládu potřeme zbytkem náplně a lehce posypeme kokosem. V lednici necháme ztuhnout.
Náplň: 1/3 malin rozmačkáme a smícháme se lžící cukru, ztužovačem a zakysanou smetanou. Šlehačku v prášku ušleháme s mlékem a lehce vmícháme do malinové směsi.
ŠLEHAČKU SI PŘIPRAVUJEME DEN PŘEDEM

Těsto: 6 vajec (žloutky+sníh), 140g cukru krupice, 60g hladké mouky, 20g kakaa.
Náplň: banány, pařížská šlehačka
+ máslo na vymazání a hrubá mouka na vysypání, papír na pečení
-----
Zapneme si troubu na 180°C, plech vyložíme papírem na pečení, vymažeme a vysypeme.
Elektrickým šlehačem vyšleháme cukr a bílky do husté pěny a pak po jednom přidáváme žloutky a každý zašleháváme cca 1/2 minuty. Nakonec přidáme mouku s kakaem.
Těsto rozetřeme na připravený plech a pečeme cca 7-10 minut. Já zkouším těsto prstem, jestli se nelepí a je pružné.
Necháme na plechu vychladnout.
Když je těsto vychladlé, ušleháme si šlehačku, oloupeme banány a odřízneme konce, abychom měli silnější rovné prostřední části.  Stáhneme pečící papír, potřeme "větší" polovinou pařížské šlehačky, ke kraji dáme banány (roládu točíme po delší straně plechu=je dlouhá jako plech na pečení), zatočíme a ozdobíme zbytkem pařížské šlehačky.

5 vajec, 100g moučkového cukru, 3 lžíce kakaa, olej.
Náplň: 1 šlehačka, 1 ztužovač, 1 vanilkový cukr.
-----
Do ušlehaných bílků zašleháme žloutky a přidáme cukr smíchaný s kakaem. Plech vyložíme alobalem, hodně vymažeme olejem a rozetřeme těsto. Pečeme v mírné troubě. Na upečené a vychladlé těsto dáme ušlehanou šlehačku, pomocí alobalu zavineme a pocukrujeme.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one